Грецький острів Тілос буде використовувати тільки поновлювані джерела енергії

Острів Тілос у Середземному морі належить до групи Додеканес і входить до складу Греції. У 2015 році з'явилася перша інформація про впровадження інноваційної системи енергопостачання на цій території. Так грецький острів взяв курс на «зелену» енергію.

Фінансову підтримку ініціативи надає ЄС  з його боку внесено близько 11 млн євро. Установка всього необхідного обладнання на острові обійдеться майже в 14 млн євро.

Особливості проекту

Робота почалася з монтажу гібридної станції, яка змогла б переробити в електрику сонячну і вітряну енергії. Завершити будівництво планувалося до кінця весни 2017 року, але графік робіт був зрушений на 2018 рік. За попередніми прогнозами, електростанція зможе генерувати 85% від загального споживання енергії на острові. Площа Тілоса - всього 63 кв.км, а населення - трохи більше 400 осіб.

У даний час острів отримує електрику від дизельної станції з острова Кос. Вона передається по кабелю, який знаходиться під водою. Але коли в туристичний сезон чисельність жителів Тілоса зростає майже в 8 разів, навантаження на кабель збільшується до критичних показників.

Зараз завершується монтаж вітротурбіни. Її потужність складе 800 кВт. Протягом усього літа команда фахівців проводила випробування, щоб оцінити готовність системи до роботи. За результатами тестування стало зрозуміло, що станція знаходиться в робочому стані і вже через кілька місяців зможе забезпечити всіх жителів острова електроенергією. Енергопотреби будуть задоволені завдяки акумуляторам, заряд яких зможе постійно поповнюватися через вітротурбіну і сонячну електростанцію.

Інноваційні пункти програми переходу на регенеративну енергію

Унікальність встановленої станції полягає в використанні інноваційних батарей. Вони мають здатність до накопичення і збереження енергії, яка буде проводитися за допомогою сонця і вітру. Таким чином, на думку авторів проекту, вийде цілий рік підтримувати стабільне електропостачання. А безпосередньо перед запуском станції в приміщеннях житлового та комерційного призначення (в яких використовується електроенергія) будуть встановлені спеціальні лічильники, здатні фіксувати час пікового навантаження.

У травні 2016 року головне енергетичне відомство офіційно ліцензувало діяльність станції, яка встановлена ​​на острові. До кінця 2018 року буде повністю завершено перехід із дизельного джерела живлення на новий. Таким чином, острів Тілос стане єдиним в акваторії Середземного моря, який використовує «зелену» енергію. Європейський Союз вже ставить Тілос в приклад іншим грецьким островам і закликає їх також переходити на безперервно поновлювані енергоджерела.

Підписка на розсилку