Кіпр і Єгипет мають намір підписати угоду про трубопровід

Увага Європейського союзу останнім часом направлена на Східне Середземномор'я, що шукає способи розширити і зміцнити свою енергетичну галузь. Низка підписаних угод дозволить включити в список постачальників зрідженого природного газу на територію Європи нові країни. Зараз такий крок обговорюють Єгипет і Республіка Кіпр.

Країни вже в цю середу планують підписати угоду, в якій будуть закріплені основні положення по будівництво першого трубопроводу в середземноморському регіоні. На церемонії підписання буде присутній представник Європейської ради. Міністр енергетики острівної держави Йіоргос Лаккотріпіс разом із Тарек ель Моллахадом, міністром із енергетичних питань з Єгипту, провели зустріч з главою Республіки Кіпр Нікосія Анастасіадесом, на якій поінформували його про переговори щодо будівництва трубопроводу.

Газові перспективи

На думку кіпрського президента, підписання угоди – важливе рішення для країни. Річ у тому, що транспортування природного газу, видобутого з надр «Афродіти» (розташованого в 12-й зоні ВЕЗ) має величезну важливість для подальшої її експлуатації та розвитку енергетичної галузі в країні. За словами Нікоса Анастасіадеса, Кіпр націлений докласти всіх зусиль, щоб був створений виділений коридор, який дозволить здійснювати безперешкодну поставку газу на територію Європейського Союзу зі Східного Середземномор'я.

Зауважимо, що ще в серпні повідомлялося про попередню домовленість між Каїром і Нікосією, яка отримала схвалення ЄС. Зараз же представники двох країн готуються до підписання угоди, щоб почати роботу.

Тонкощі проекту

Президент Анастасіадес додав, що в найближчий час планується створення центру, який почне координувати підписані угоди з грецькою та ізраїльською сторонами. Раніше в цьому році Кіпр зіткнувся з провокаціями турецької сторони. Нагадаємо, тоді військові кораблі заблокували роботу однієї з найбільших енергетичних компаній ENI (Італія), і дослідження довелося призупинити. Представники європейської компанії вели роботу на території третього блоку виключної економічної зони острова.

Відповідаючи на питання по трубопроводу EastMed, Анастасіадес сказав, що ЄС виділив € 34 млн для реалізації проекту, а в даний час йде дослідження стійкості об'єкта. Щодо відвідування Кіпрської Республіки представниками компанії Exxon Mobil (найбільшої в світі нафтової компанії з локацією в США), президент сказав, що приїзд фахівців очікується в найближчі кілька місяців.

Газопровід буде прокладатися по дну Середземного моря. Він починається біля родовища «Афродіта», яке розташовується до 12-му блоку ВЕЗ Республіки Кіпр. Його розробка ведеться вже більше семи років. З родовища, за попередніми підрахунками, можна відкачати 140 мільярдів кубометрів газу.

Підписка на розсилку