Виноробна галузь в Греції вийшла на новий рівень

Виноробство в Греції має тисячолітню історію. Ця країна була найвідомішим виробником алкогольного напою в світі. Однак із часом виноробна галузь в Елладі здала позиції, і світове лідерство в цій індустрії перейшло до Італії і Франції.

Чому грецькі винороби поступилися першістю

Тривалий час західні сусіди Греції не могли вийти на перші позиції в галузі, але економічна криза, яка сталася в 2008 році, змінила розстановку сил. Саме на тлі фінансової стабільності, яка охопила країну, італійські та французькі виноробні мануфактури змогли вийти на перші позиції в світі.

Грецьким же виноробам доводилося буквально виживати в складних умовах. Вони навіть вимушені були звертатися за допомогою на захід. Кризові явища в економіці стимулювали місцевих виробників шукати нові ринки і шляхи збуту готової алкогольної продукції. І вина грецького виробництва поступово вийшли на західний ринок.

Що дав вихід на нові ринки

Поява грецьких вин на ринках західних країн принесла позитивний результат – у світі з'явився попит на алкогольні напої родом з Еллади. Основна причина популярності грецького вина в тому, що воно є аутентичним: його неповторний смак неможливо порівняти ні з чим. Вся справа в унікальному кліматі країни, в якому росте виноград, який використовується для виготовлення вин. А деякі сорти винограда вирощуються тільки на території Греції і більше ніде в світі.

Поточна ситуація в виноробній індустрії Греції

Місцеві винороби кажуть, що фінансова криза однозначно пішша на користь всій галузі. Складна ситуація дала новий поштовх до розвитку. Виробники були змушені вдосконалювати свій бізнес - рецептури і технології, дизайн етикеток і форму пляшок. Крім цього фінансова криза змусила їх переглянути цінову політику. Винороби зробили все, щоб вистояти в жорстких конкурентних умовах, які сформувалися на європейському ринку.

Зараз грецька виноробна промисловість розвивається стрімкими темпами. Місцеві виробники повністю переглянули свій бізнес. Одне з останніх нововведень виноробів - вони стали самі подорожувати по світу, щоб в інших країнах презентувати свій продукт. Завдяки їм, виноробна галузь вийшла за межі країни і стала більш відкритою для іноземного ринку.

В даний час Греція входить в першу двадцятку країн, які виробляють вино. За даними Міжнародної винної організації, на частку країни в рік припадає 2,5 млн гектолітрів вина.

Підписка на розсилку