WTM: майбутнє туризму в Греції

У Лондоні завершилася Всесвітня туристична виставка (WTM-2018). Греція була в числі її учасників. Міністр туризму Єлена Кундура озвучила дані позитивної динаміки галузі і презентувала новий план її розвитку.

2018 рік став найуспішнішим роком Греції з точки зору туризму, а його показники можна назвати найвищими, враховуючи підсумки чотирьох попередніх років безперервного зростання.

«Результати перевершили найсміливіші очікування», - зазначила Єлена Кундура під час прес-конференції, яка відбулася в день відкриття Всесвітньої туристичної виставки WTM.

Міністр пояснила, що таке стабільно швидкий розвиток туристичної галузі стало невеликим дивом для економіки країни в цілому. Про це свідчать показники росту, які в цьому році рівні 2.1%. За приблизними підрахунками, в 2019 році вони досягнуть 2.9% і стануть найвищими за останні 10 років.

«Це початок нової епохи для Греції і її економіки. А наша мета - зберегти цей сильний імпульс в туристичній сфері та продовжувати розвиватися», - зазначила Елена Кундура.

Новий план розвитку Греції

В ході WTM міністр презентувала новий план розвитку країни під назвою «Наступний день в туризмі», в якому вже чітко позначені дії при зростаючому попиті на відпочинок в Греції у туристів з усього світу. Суть нового плану - збагачення туристичних можливостей країни шляхом розвитку інфраструктури, поліпшення пропонованих послуг і створення конкурентоспроможного туристичного продукту з виходом на світовий ринок.

Що включає новий план розвитку? По-перше, це запуск спеціально розроблених програм для збільшення пропускної здатності, а також підвищення якості готелів. По-друге, це залучення інвесторів в розвиток тематичних парків і зон відпочинку.

Згідно плану, будуть запущені в роботу понад шість нових круїзних портів, мережі середніх і великих причалів, а також нові туристичні напрямки, що поєднують круїзи і наземні екскурсії.

Наступні кроки розвитку включають розробку програми «відкритого бізнесу 365 днів у році». Це означає, що протягом року грецький уряд готовий підтримувати програми спеціалізованого навчання працівників туристичної галузі, яка пропонує тематичну продукцію і послуги. Тема туристичної освіти також була порушена міністром.

І одним з пріоритетних напрямків в роботі галузі є британський ринок. За дев'ять місяців налагоджених перельотів з аеропортів Британії в Грецію приріст склав 9% - це понад 3.200.000 туристів Таке ж щільне співробітництво очікується і в 2019 році.

Здобутки туристичної галузі сьогодні

У даний час Греція знаходиться в трійці кращих круїзних туристичних локацій Європи і співпрацює з найбільшими круїзними лініями з усього світу.

Міністр підкреслила, що представники галузі вже ведуть переговори про розширення туристичних пакетів і запускають нові рейси з іноземних аеропортів у Грецію. Також розробляються так звані динамічні пропозиції, орієнтовані на популярні грецькі острови - великі і невеликі.

Фахівці галузі активно займаються модернізацією системи освіти в галузі туризму, підвищуючи якість послуг і задовольняючи тим самим великий попит на спеціалізовані робочі місця в туристичній галузі.

Підписка на розсилку