Перший вексельний аукціон в цьому році приніс Греції $ 1,63 мільярди (€ 1,424,294,000)

В среду Греция смогла получить 1,625 миллиарда евро на первом в 2019 году вексельном аукционе. Об этом проинформировало Агентство по управлению государственным долгом страны (PDMA). В пресс-релизе сказано, что 6-месячные казначейские векселя были проданы с доходностью в 0,9%. Напомним, что 5 декабря 2018 года также проводился аналогичный аукцион, и тогда доходность ценных бумаг также была равна 0,9%.

У середу Греція змогла отримати 1,625 мільярда євро на першому в 2019 році вексельному аукціоні. Про це поінформувало Агентство з управління державним боргом країни (PDMA). У прес-релізі сказано, що 6-місячні казначейські векселі були продані з прибутковістю в 0,9%. Нагадаємо, що 5 грудня 2018 року також ще проводився аналогічний аукціон, і тоді прибутковість цінних паперів також дорівнювала 0,9%.

Ціль аукціону

Греція проводить вексельні аукціони, щоб отримати засоби і направити їх на прокриття боргів, а також частково задовольнити свої фінансові потреби. Необхідність в проведенні торгів в такому форматі обумовлена тим, що з міжнародних ринків капіталу Греція була вимушена відійти в 2010 році. Паралельно стартували міжнародні програми з її виведення із економісної кризи.

За словами представників Міністерства фінансів Греції, 20 серпня 2018 року Греція припинила отримувати фінансову допомогу від міжнародної спільноти, яка надавалася протягом восьми років. І в найближчі місяці країна збирається повернутися на міжнародні торги.

Завдяки власній економічній політиці Греція скоро зможе розраховуватися з боргами. Нагадаємо, що борг держави не анулювали і навіть частково не списали, незважаючи на те, що подібні прогнози були. При цьому ЄС зобов'язав країну в найближчі три роки тримати профіцит бюджету в межах 3,5%.

Влада чудово справляється із завданням. За результатами минулого року в Греції зріс ВВП, і скоротилося безробіття. При цьому іноземні інвестори стали проявляти підвищений інтерес до місцевої нерухомості, і значно зріс потік туристів.

Підписка на розсилку