Реновація в Греції – новий спосіб заробітку

Греція відкриває величезні перспективи для інвесторів. Наприклад, велику фінансову вигоду обіцяє ідея редевелопменту. Її суть полягає в тому, щоб придбати неактуальний об'єкт і змінити його так, щоб він став затребуваним на ринку нерухомості. В Греції низький попит на офісні будівлі, але при цьому відчувається нестача пропозицій на ринку житлової нерухомості.

Суть редевелопмента в Греції

У Греції є багато незатребуваних об'єктів нерухомості. В своєму поточному стані і статусі вони не цікаві ні орендаторам, ні покупцям, ні навіть самому власнику. Єдине розумне рішення, яке дозволить отримати фінансову вигоду, – зробити перепрофілювання. У відповідності з грецьким законодавством, власники об'єктів у міській межі можуть змінювати їхній статус. Повний пакет документів на зміну статусу будівлі, наприклад, до 1500 кв.м обійдеться в € 30,000.

Редевелопмент – це не тільки реконструкція, перебудова і перепланування об'єкту з ціллю зміни його функціонального призначення, але і переоформлення документів. Таким чином відбувається не тільки фактична, але і законна зміна функціонального призначення об'єкта нерухомості. Кількість квадратних метрів залишається незмінною, а внутрішній зміст змінюється.

На які об'єкти варто звернути увагу

У сучасних економічних умовах вигідною є перебудова офісних площ у житлові об'єкти, оскільки саме в них відчувається брак у даний час. Переважання попиту над пропозицією в сегменті житлової нерухомості багато в чому обумовлено підвищеним інтересом іноземців до грецьких будинків, квартир, вілл і котеджів через їх демократичну вартості і можливість отримання ППП.

А офісні площі пустують. Це пов'язано з тим, що з 2007 року в Греції почалася перебудова державного апарату. Під скорочення потрапили понад 180.000 службовців. І офісні центри, які раніше займали багато держустанов, тепер пустують.

Ще один важливий нюанс - у країні припинилося падіння цін на нерухомість. У минулому році вони демонстрували відносну стабільність (коливання склало 0,1%).

Які будинки підходять для редевелопмента

Для перебудови підходять великі будівлі. Їх площа повинна бути не менше 400 кв.м. Об'єкти з площею понад 2000 кв.м розглядати не варто. Бажано, щоб будинок був побудований не більше, ніж 40-50 років тому. Реконструкція старіших будівель обійдеться дорожче.

Також не варто купувати дешеві об'єкти, які знаходяться в аварійному стані, оскільки їх відновлення буде коштувати набагато більше, ніж редевелопмент будівлі в придатному для експлуатації стані. Вибирайте об'єкти в центрі Афін, наприклад, поруч із визначними пам'ятками або основними інфраструктурними об'єктами.

Підписка на розсилку