Грецький ринок нерухомості набирає оберти

Ринок нерухомості Греції стабілізується і доволі успішно відновлюється після кризи. Причиною позитивної динаміки стало зростання туристичної привабливості країни, яка привела до збільшення турпотоку. А в минулому році припинилося падіння цін на об'єкти нерухомості.

Роль «золотої візи»

Значну допомогу галузі нерухомості надає і програма «золота віза», яка приваблює великі інвестиції в країну. Програма дозволяє громадянам інших країн купувати нерухомість і при певних умовах отримати посвідку на постійне проживання (ППП) у Греції.

Диверсифікація поточної інвестиційної візової програми була здійснена в рамках участі Греції в ініціативі «Шовковий шлях» і направлена ​​на вихід на китайський ринок і залучення інвестицій із Китаю.

Заступник міністра економіки Стергіос Піциорлас заявив, що грецька «золота віза» є однією з найконкурентоздатних в Європі і вже забезпечила важливі інвестиції для Греції. «Золота віза» надає п'ятирічну ППП з можливістю продовження власникам нерухомості вартістю від € 250,000. Об'єкт можна купити в індивідуальному порядку або через юрособу. ППП не передбачає права на працевлаштування, а громадянство може бути надано тільки після семи років проживання в країні.

Найактивніші інвестори

Цього року покупці з Туреччини, Китаю, Єгипту, Росії та інших країн Азії та Африки проявили інтерес до об'єктів нерухомості. Більшою популярністю користуються об'єкти в центральній частині Афін, прибережних передмістях Фаліро і на сході, на Міконосі, Санторіні та Криті.

Зараз представники грецького ринку нерухомості пропонують розширити програму і включити в неї можливість отримання візи. На їхню думку, таке нововведення буде ще більше сприяти сталому поліпшенню ринку нерухомості Греції.

Результати інвестиційної програми

Зараз затребувана «золота віза» приносить чудові дивіденди – десятки іноземних інвесторів купують нерухомість у Греції і отримують ППП. Згідно з даними BoG, за перші три квартали 2018 року ціни на нерухомість виросли на 1,3% в річному вирахуванні в порівнянні зі зниженням на 1,2% за аналогічний період 2017 року.

Позитивні для ринку нерухомості зміни обумовлені значним зростанням вартості квартир в Афінах  зростання на 2,1%. У Салоніках нерухомість виросла в ціні, але не так значно  всього на 0,8%. А в інших популярних грецьких регіонах  на 0,7%.

Вирішальну роль в підвищенні цін зіграв попит на об'єкти нерухомості для здачі в оренду. Знімне житло має попит у туристів і бізнесменів. Інвестиції в житлову нерухомість збільшилися на 12,3% за три квартали минулого року, але з точки зору внеску у ВВП залишилися низькими  всього 0,7%.

Підписка на розсилку