Deutsche Telekom готовий інвестувати в Грецію

Німецький лідер в галузі телекомунікацій Deutsche Telekom розглядає Грецію в якості майданчика для інвестицій. Причини – позитивна динаміка в економіці і досвід інших країн.

За останні декілька років американські, європейські і азіатські фірми, які намірилися вийти на грецький ринок, досягли успіху і демонструють стабільність. Греція – непросте місце для інвесторів. Але при правильному підході бізнес може стати успішнішим. Прикладів удосталь.

Досвід зарубіжних інвесторів

Більше 20 років тому німецький гігант Hochtief отримав тендер на будівництво і експлуатацію афінського аеропорту. Були розроблені грецькі законопроекти про державно-приватне партнерство. Воно дозволило створити тисячі робочих місць, збільшити турпотік в країну і поповнити скарбницю концесійними зборами та податками.

Інша німецька компанія  Fraport  теж зробила ставку на Грецію. Fraport виступає оператором 14 регіональних аеропортів і інвестував в їх модернізацію більше € 14 млрд.

Німецька мережа супермаркетів Lidl відсвяткувала свій ювілей  20 років в Греції. З моменту запуску в 1999 році компанія інвестувала € 1,3 млрд. І найняла більше 5000 співробітників. У наступному році Lidl планує вкласти в розвиток мережі ще € 120 млн. І забезпечити роботою 500 осіб.

Китайська судноплавна компанія Cosco  ще один приклад успішних інвестицій. У 2009 році вона заплатила невелику суму за частину контейнерних операцій в Піреї. Десять років після того компанія взяла під контроль іншу частину порту. Завдяки Cosco сьогодні він входить в 10 найбільших контейнерних портів в Європі. У планах компанії  інвестувати понад € 1 млрд і найняти більше 1000 співробітників.

Мінуси і плюси

Були й менш успішні історії. Плани деяких інвесторів порушила економічна нестабільність в країні. Наприклад, французькі компанії Credit Agricole і Carrefour залишили Грецію в розпал кризи. Кілька більш дрібних іноземних банків також продали свої нечисленні активи і завершили діяльність.

Сьогодні грецький уряд робить все можливе для залучення закордонних інвесторів. А компанії, які зроблять ставку на Грецію, при правильній стратегії можуть отримати більший прибуток у майбутньому.

Підписка на розсилку