ВВП Греції подолати відмітку в 200 мільярдів євро

Глава грецького уряду Алексіс Ціпрас висловив надію, що в найближчій перспективі показник зовнішнього валового продукту країни зможе подолати позначку в € 200 млрд.

У своїх припущеннях політик ґрунтується на прогнозах, зроблених на найближчі три роки в рамках Середньострокової фіскальної стратегії (MTFS). Її розробка завершена, а внесення плану на розгляд до парламенту очікується найближчим часом.

Особливості нової податково-бюджетної політики Греції

MTFS розробляв сценарій спільно з усіма урядовими установами і під контролем Георгоса Цуларакіса, заступника міністра фінансів.

ВВП

Міністерство фінансів очікує збільшення ВВП до € 4,543 млрд. Таким чином, у майбутньому році його показник повинен подолати відмітку в € 200 млрд. При цьому відзначається невелике уповільнення темпів росту показника. В поточному році ВВП збільшився на 2,5%, а в наступному – очікується всього на 2,3%. У 2022-2023 роках зростання буде складати, за прогнозами, не більше 1,8%.

Безробіття

Також уряд планує, що в найближчі три роки збережеться позитивна динаміка у питанні скорочення безробіття. Завдяки державній політиці показник зменшиться до 13,2% у найближчі 3-4 роки.

Витрати

У Міністерстві фінансів Греції очікують стрибкоподібне збільшення витрат держбюджету за найближчий рік – приблизно на € 2 млрд. Але в наступні 36 місяців цей показник вдасться тримати на попередньому рівні. В 2020 році буде витрачено € 58,113 млрд, але до 2023 року уряд зможе знизити витрати до € 58,5 млрд – € 58,8 млрд.

Інфляція

Очікується зростання інфляції – за попередніми підрахунками, приблизно на 1,5% на рік.

Фінал кризового періоду

Греція успішно розраховується з боргами і поступово виходить із кризи. Цьому сприяє не тільки грамотна податково-бюджетна політика, а й ряд додаткових заходів. Залучити суттєві іноземні інвестиції в країну допомогла програма обміну віз на купівлю нерухомості. Була розроблена і успішно впроваджена стратегія розвитку туристичної галузі, завдяки чому збільшився турпотік із усього світу.

Вже цієї весни Греція може отримати мільярдну допомогу від країн ЄС. Так Єврогрупа планує полегшити борг країни. На думку єврокомісара П'єра Московісі, завдяки макрофінансовій допомозі криза в країні буде повністю завершено. А грецький уряд має буде завершити впровадження узгоджених із ЄС реформ.

Підписка на розсилку