Кіпр: цивілізоване рішення проблеми сміття

З квітня в Лімасолі, в промисловій зоні Агіас Сілас, почав працювати сміттєпереробний завод. Його будівництво було доручено CYPELLETS Ltd. Це дуже значуща подія для острівної держави, оскільки екологічна ситуація в країні була на особливому контролі уряду.

На відкритті сміттєпереробного заводу був присутній президент країни Нікос Анастасіадіс, глави міністерств і відомств, що займаються природними ресурсами, сільським господарством та екологією. Глава Республіки Кіпр підкреслив, що уряд надасть підтримку всім ініціативам, пов'язаним із поліпшенням навколишнього середовища країни, - і серед представників місцевої влади, і приватним особам.

Потужності і перспективи підприємства

Завод із переробки відходів оснащений найсучаснішим обладнанням: підприємство здатне за годину переробити понад 150 кілограм сміття. Воно легко впорається з пластиком і поліетиленом - це одні з найбільш токсичних видів відходів. Потужності заводу вистачить, щоб повністю покрити потребу острова в переробці сміття.

Розпад пластика та поліетилену в природних умовах триває сотні років і супроводжується виділенням шкідливих речовин в навколишнє середовище. Не кажучи вже про фатальні наслідки для представників фауни, які поглинають, а іноді застряють в пластиці і поліетилені. Доведено, що серед усіх відходів життєдіяльності людини ці матеріали становлять понад 30%.

Планується, що перероблений пластик буде реалізовуватися не тільки в межах країни, а й піде на експорт. Контрагентами заводу стануть підприємства, які займаються виробництвом продукції з переробленого пластику та поліетилену, наприклад, ізоляційних матеріалів. За даними останніх досліджень, пластикові гранули - продукт вторинної переробки пластикових і поліетиленових відходів - є затребуваними і характеризуються стабільним попитом.

Нагальні проблеми

Завданням №1 для уряду Кіпру є організація повноцінного функціонування місць збору побутового сміття. Республіка планує перейти на ефективне управління відходами та циклічну модель розвитку промисловості, яка відкриває шлях для вторинного використання сировини. Уряд Кіпру працює над тим, щоб на острові повністю зникло поховання відходів.

 

Підписка на розсилку