Греція працює над підвищенням безпеки автотрас

Темпейська долина, розташована між горами Оса і Олімп у регіоні Фессалія, протягом тривалого часу була одним із найнебезпечніших ділянок у дорожній мережі країни. Тут постійно траплялися аварії. В даний час 10-кілометрову ділянку - один із найбезпечніших в Греції. Його реконструкція була виконана в рамках регіональної політики Європейського Союзу.

Основні факти реконструкція

Ремонт траси було розпочато ще до виникнення економічної кризи і тривав на 6 років довше, ніж планувалося спочатку. Під час реконструкції було створено багато робочих місць, хоч і тимчасових. На автомагістралі були зведені три тунелі. Їх загальна довжина дорівнює 11 кілометрам. Всередині встановлено 400 камер – по одному пристрою через кожні 75 метрів, які дозволяють бачити все, що відбувається на дорозі. Два роки тому було завершено будівництво останнього відрізка дороги між Салоніками і Афінами.

У диспетчерському центрі ведеться цілодобове стеження за ситуацією на трасі. При виникненні аварії або будь-якого інциденту інформація передається рятувальникам і в поліцію. Диспетчерська служба фіксує різні порушення, наприклад, рух пішоходів в невірному напрямі, порушення правил дорожнього руху і куріння в тунелі.

Позитивна динаміка на ділянці

Після проведення реконструкції покращилося транспортне сполучення між центральною частиною Грецією і її північними регіонами. Завдяки облаштуванню тунелів істотно підвищилася прохідність магістралі. І, як наслідок, відбулася активізація транспортної мобільності в регіоні. Для дослідження околиць тепер приїжджає набагато більше туристів: за останні 24 місяці зростання трафіку склав 18%. За добу по трасі в Темпейській долині проїжджає понад 11 тисяч транспортних засобів. Приблизно 25% від цього числа припадає на автобуси і вантажівки. Інфраструктурні поліпшення привели до підвищення безпеки дороги і скорочення часу в дорозі.

Водії відзначають переваги оновленої автомагістралі. Вони вважають, що нові тунелі захищають від небезпек, які можуть виникнути при перетині долини. Тепер, за їхніми словами, можна помилуватися навколишніми пейзажами в дорозі, хоча раніше доводилося повністю концентруватися на дорозі. Оновлена ​​інфраструктура сприяла скороченню кількості аварій в кілька разів. А підвищення безпеки траси сприяло її інтеграції в Європейський маршрут Е75, який з'єднує південні регіони Греції з Норвегією.

Транспортне міністерство Греції зараз працює над підвищенням безпеки інших магістралей в країні і планує будівництво нових доріг.

Підписка на розсилку