Місцем проведення Всесвітнього космічного конгресу COSPAR стануть Афіни

Улітку 2022 року в Афінах відбудеться 44-й космічний конгрес COSPAR*. Із 16 по 24 липня делегації з різних країн світу обговорюватимуть останні тенденції у вивченні космічного простору.

Комітет з космічних досліджень (КОСПАР або COSPAR) веде свою діяльність із 1958 року при Міжнародній раді з науки (International Council for Science, ICSU). Його штаб-квартира знаходиться в Парижі.

Афіни обійшли претендентів

Місце проведення 44-й за рахунком конференції було визначено під час 42-го конгресу COSPAR в Пасадені (США). Тоді на заході були присутні більше 3-х тисяч вчених із різних країн світу, які займаються дослідженнями космосу. Крім грецької столиці у відборі брали участь Варшава, Прага і Лозанна. Більшість віддали свої голоси за Афіни. Рішення було прийняте одностайно в першому турі.

Як іде підготовка до конгресу

Уже сформований організаційний комітет, який займатиметься питаннями проведення космічного конгресу. Він називається «Афіни-COSPAR 2022». З 18 по 21 березня пройшло його перше засідання - учасники зібралися в штаб-квартирі COSPAR. За результатами наради було складено та затверджено план підготовки місця проведення конгресу в грецькій столиці.

За попередніми припущеннями на конгрес в Афіни приїде близько 3-4-х тисяч вчених із провідних університетів і науково-дослідних центрів із усього світу. Також у міжнародній космічній конференції візьмуть участь представники найбільших в світі агентств, які працюють в галузі освоєння космічного простору. А компанії, що спеціалізуються на виробництві космічного устаткування, представлять свої розробки на тематичній виставці.

*Конгрес COSPAR - це всесвітня космічна конференція, яку в середовищі вчених-дослідників ще називають «Космічною олімпіадою». Її проводять кожні два роки. Місцем проведення може бути обране будь-яке місто на планеті. Міжнародний конгрес астронавтики покликаний об'єднати вчених усього світу для вирішення глобальних питань, пов'язаних із освоєнням космічного простору. В рамках заходу проводяться зустрічі, лекції та пленарні засідання.

Підписка на розсилку