В Аттиці активізувалося будівництво

Забудовники активізували діяльність на грецькому будівельному ринку в Аттиці, тому на зведення житлових об'єктів контролюючі органи тепер видають значно більше ліцензій. Головним чином активізація пов'язана з високим попитом на грецьку нерухомість із боку іноземців, які розраховують отримати ППП коштом інвестицій за програмою «Золота віза». Але і самі греки виявляють інтерес до будівництва нерухомості в країні.

Статистика по Аттиці

За даними національного агентства ELSTAT, за вересень приватна будівельна діяльність в Аттиці перевершила запланований обсяг на 432,8% в річному вираженні, а під забудову відведено на 200% більше території, ніж планувалося. Додатково зафіксовано і збільшення кількості дозволів на зведення житлових об'єктів на 17%.

За перші 3 квартали поточного року тільки для будівництва в районі Аттики було видано понад 2,5 тисячі нових дозволів, що на 18,5% вище за показник аналогічного періоду минулого року. Під забудову відведено 651.000 кв.м поверхні - зростання на 47,5% та 2017 років куб.м з урахуванням площі і висоти будинків - більше на 45,4% в порівнянні з минулим роком.

На зростання статистики можуть вплинути і податкові пільги. Забудовники чекають від нового уряду оновленого законодавства, відповідно до якого буде призупинено нарахування 24%-го податку на додану вартість на нові будівлі. Це нововведення торкнеться всіх об'єктів, на будівництво яких видавалися дозволи з січня 2006 року і будуть видаватися до грудня 2022 року включно.

Ризики для галузі

Глава Федерації будівельників Греції Дімітріс Капсімаліс стурбований тим, що підвищений інтерес забудовників може привести до перевищення пропозиції над попитом. Згідно з інформацією, яку він має, тільки в передмістях на півдні регіону було видано понад 3.000 нових дозволів на будівництво. А це означає, що за кілька років в продажу з'являться до 10.000 нових будинків, більшість із яких призначені для покупців з високим доходом.

Фіксується зростання активності забудовників по всій країні, хоча і не такими значними темпами, як в Аттиці. У період з січня по вересень було видано на 7,9% більше дозволів, площа під будівництво зросла на 5,4%, а обсяг збільшився на 8,8% в річному вираженні.

Підписка на розсилку