Нова стратегія і реновації грецьких портів

У 2020 році в Греції будуть проведені тендери серед керівників судноплавних компаній. За їх результатами визначать керівництво десяти регіональних портів. Цими планами поділився міністр судноплавства Янніс Плакіотакіс на зустрічі з представниками об'єднання власників круїзних лайнерів.

Мета тендерів

Рішення про зміну поточної тактики управління портами було прийняте на державному рівні, в зв'язку з чим і заплановані тендери. Нові керуючі компанії повинні будуть змінити стратегію, щоб кожен порт зміг повністю розкрити свій потенціал.

У міністерстві судноплавства хочуть поліпшити національну круїзну стратегію, оскільки для розвитку туристичної галузі потрібно залучати більше круїзних туристів.

Буде побудована нова стоянка для круїзних суден і модернізована інфраструктура порту Пірей. Відповідно до затвердженої інвестиційної програми понад € 4 млн будуть витрачені на 39 грецьких портів. У їх числі порти, які використовуються тільки круїзними лайнерами.

Статистика портів

Як інформує Асоціація грецьких портів, спостерігається стрімке зростання числа туристів, які вибирають морські подорожі. 2019 рік продемонстрував рекордні для круїзного туризму показники. У портах Греції пришвартувалося 3899 суден, з бортів яких зійшли понад 5,5 мільйонів пасажирів. Тоді як в 2018 році кількість пасажирів було менше на 0,7 мільйона. Тому в 2020 році Греція планує зробити все можливе, щоб і круїзів, і пасажирів стало ще більше.

Найбільшим портом Греції є Пірей. Саме сюди заходять більшість круїзних лайнерів. У порівнянні з 2018 роком кількість судів, які обслужив порт, зросла на 19% - 622 лайнера. Очікується, що в 2020 році Греції вдасться істотно збільшити цей показник, а саме - на 15%.

Ще один великий грецький порт - Іракліон. Над підвищенням його пропускної потужності також працюють фахівці галузі. У 2019 порт побив свій власний рекорд за кількістю круїзних лайнерів і туристів - прийняв 204 судна. У 2020 році в порту Іракліону очікують приріст на 8 лайнерів, а в 2021 році - вже до 250. Якщо плани Міністерства судноплавства здійсняться, то через 2 роки порт Іракліон зможе приймати по 500 тисяч пасажирів на рік.

Підписка на розсилку