Греція стає регіональним центром розвитку високих технологій

В результаті інвестицій провідних технологічних гігантів Греція займає позицію регіонального центру розвитку високих технологій. Вкладення дозволили залучити кваліфікованих фахівців і розвинути інфраструктуру. Новий статус країни також обумовлений і сприятливим географічним положенням.

Гіганти-інвестори

У минулому році великі транснаціональні корпорації, в числі яких Amazon, Tesla і EY, інвестували в нові технологічні підприємства в Греції. Зараз країна приваблює нових інвесторів із США, Європи та Азії, які із задоволенням беруть участь в різноманітних технологічних ініціативах.

На початку лютого Amazon вибрав Афіни як майданчик для створення одного з новітніх обчислювальних центрів, а німецький автовиробник Volkswagen розглядає запуск випробувального майданчика транспортних засобів в Греції, можливо, на острові Тасос.

У минулому році урядова делегація Японії, яка давно знаходиться на лідируючих позиціях у галузі світових технологічних розробок, відвідала Грецію, щоб дізнатися про інвестиційні можливості держави і про високотехнологічні стартапи. Результатом візиту стала домовленість про співпрацю в галузі високих технологій.

«Інвестиції Amazon Web Services в Грецію свідчать про зростаюче значення країни як регіонального центру на світовому технологічному ринку», - вважає міністр з питань цифрового управління Кіріакос Пьєрракакіс. Також він додав, що Греція відкрита для нових інвестицій в технології і визнала важливість цифрового перетворення.

Рейтинг та мета інвестицій

Відображаючи швидке зростання високотехнологічного сектора, Греція підскочила в міжнародному рейтингу. Свіже опитування Bloomberg, опубліковане в січні, показує, що країна просунулася на 5 позицій в глобальному індексі інновацій і в даний час входить в число 30 найбільш інноваційних світових економік.

Хоча Греція пізніше багатьох інших держав прийшла до цифрових технологій, вона швидко просувається вперед. В даний час майже всі державні послуги можна отримати в онлайн-режимі, і вже сотні мільйонів євро інвестовано в телекомунікаційну інфраструктуру. Такий підхід Греції до цифрових технологій отримав міжнародне визнання. За оцінками експертів, в даний час в країні успішно розвиваються більше 500 стартапів, пов'язаних з високими технологіями.

Нещодавно Греція оголосила про створення інноваційного парку в одному з північних регіонів країни і унікального міжнародного центру технологій та інновацій. Для Греції зараз дуже важливо залучити інвестиції не тільки в туристичну галузь, а й в сегмент цифрових технологій, щоб зміцнити економічні позиції країни в світі.

Джерело: Enterprise Greece

Підписка на розсилку