Афіни скоро змінять вигляд: грандіозний план реконструкції грецької столиці

«Великий пішохідний маршрут», або «Велика прогулянка», - так називається масштабний проект із перетворення центральної частини м. Афіни. За допомогою пішохідних маршрутів протяжністю 6,8 км він об'єднає історичні райони столиці Греції, пам'ятки, включаючи відомі у всьому світі археологічні пам'ятники міста.
 
Список запланованих робіт охоплює наступні об'єкти.
 
Площа Омонія
 
Об'єкт першим був зданий в експлуатацію - зовсім недавно відбулася презентація реконструйованої площі, родзинкою якої став розкішний фонтан.
 
Вулиці Панепістіміу - Патісіон
 
На вулиці Панепістіміу поки є шість смуг руху для транспорту. Згідно з проектом перетворення, три з них планується відвести під пішохідну зону. Також заплановані роботи з озеленення та прикрашання об'єкта. У підсумку на вказаній вулиці, крім зони для пішоходів, розташується велосипедна доріжка, автобусна смуга і дві смуги для автомобілів.
 
Вулицю Патісіон (28 жовтня) також реконструюють, щоб прокласти пішохідний маршрут до значущої пам'ятки міста - Національного Археологічного Музею.
 
 
Вулиця Васілісіс Олгас

Планується, що Палац Заппейон буде з'єднуватися з Храмом в честь Зевса Олімпійського, а вул. Діонісія Ареопагіту - з Панафінейським стадіоном, а також пагорбом Ардіттос. При цьому збережеться трамвайна лінія.
 
Площа Сінтагма
 
У самому серці столиці будуть розширені тротуари по вул. Філлінонон.
 
Площі Театральна, Правосуддя і Корай
 
У плани адміністрації Афін також входить реконструкція трьох площ. Це виступить каталізатором для поліпшення районів, що безпосередньо до них прилягають.
 
 
Керамікос - Академія Платона
 
В рамках плану в місті з'явиться пішохідний маршрут між Академією Платона і стародавнім районом Керамікосом.
Окремі вулиці, а саме Ірода, Афіни-Ерму, Аттика, район Плаки (місце з'єднання Монастираки з вул. Діонісія Ареопагіта і Тіссен), Мітрополеос будуть вільними від автомобілів, тобто стануть вулицями, де можливий тільки пішохідний рух. Сюди ж буде включений «Торговельний трикутник».
 
 
В рамках проекту змін уряд Греції планує ввести заборону на пересування транспорту в історичному центрі Афін. Він буде діяти протягом півроку. Виняток становитиме пересуваються на автомобілях для постійних жителів міста, а також сфера надання необхідних послуг.
 
Слід зазначити, що таке втручання в образ грецької столиці обіцяє бути наймасштабнішим із кінця минулого десятиліття.
 
Джерело:

Підписка на розсилку