У центрі Нікосії модернізують проспект Макаріоса

У столиці Кіпру почалися реконструкційні роботи на проспекті Макаріоса. Це одна з центральних вулиць стародавньої Нікосії. Відповідно до планів муніципалітету модернізований проспект разом із прилеглими до нього вулицями планується здати в експлуатацію через 26 місяців. У зв'язку з цим мер столиці Константінос Йоркаджис звернувся до гостей і жителів Нікосії, щоб вони набралися терпіння і дочекалися закінчення реновації на Кіпрі.
 
Масштабний проєкт міського муніципалітету, який втілиться в життя через кілька років, - це реставрація комерційного трикутника, який складають пр-ти Макаріоса і Евагор разом із вул. Стасікратус. На останньому об'єкті роботи вже успішно завершені. І ось 13 липня, в понеділок, стартували реноваційні роботи на пр-ті Макаріоса - наступна стадія важливого проєкту, який фінансує не тільки муніципалітет Нікосії, але і уряд Кіпру, а також Євросоюз (інвестиції сумарно становлять близько 12 мільйонів євро). Результатом реновації стане оновлений проспект, однаково зручний для водіїв автомобілів і велосипедів, пішоходів, матусь із колясками, людей з обмеженими можливостями.
 
У процесі реалізації цього етапу проєкту на зазначених пр-тах Макаріоса і Левентіса будуть створені спеціальні автобусні смуги. Примітно, що рух автомобілів стане повільним, а в процесі перетину вулиць в пріоритеті будуть пішоходи з велосипедистами. При цьому в реноваційному плані передбачена можливість реалізації на даних об'єктах і трамвайного руху.
 
Крім того, на що фінансованих проспектах будуть розбиті невеликі сквери з фонтанами, посаджені дерева і створені майданчики для організації різних заходів.
 
 
Щоб максимально знизити можливий дискомфорт для водіїв, пішоходів, а також власників нерухомості Кіпру (магазинів, кафе), реконструкційні роботи на пр-ті Макаріоса розділені на етапи. Перший із них уже почався 13 липня, він закінчиться через 13 місяців. Ця фаза зачіпає зону між перетином пр-тів Макаріоса і Спіру Кіпріану поблизу ТЦ ERA (або Debenhams, як він називався в минулому) і вул. Стасандру (біля хмарочоса 360).
 
Тому тим, хто найближчим часом планує добиратися до центральної частини Нікосії, слід будувати свій маршрут так, щоб не опинитися в пробці. А вони неминуче будуть утворюватися через перекриті в період модернізації зонами проспекту і вулиць, які до нього прилягають.

Підписка на розсилку