Кіпр і Греція поміж інших європейських країн отримають фінансову допомогу від Євросоюзу

Згідно з результатами саміту Євросоюзу були досягнуті компромісні угоди, що стосуються пакету фінансової підтримки країнам з метою відновлення економіки держав, що входять до складу ЄС. При цьому конкретні обсяги допомоги для різних держав Європи значно відрізнятимуться.

Лідери країн, які отримають допомогу, задоволені результатами саміту. Наприклад, Джузеппе Конте, італійський прем'єр-міністр, називає план відновлення амбітним відповідно до масштабу кризи. Така реакція не дивна, адже із зазначених ресурсів для відновлення економіки Італія отримає 28% (весь же обсяг фінансової допомоги становить близько 209 мільярдів євро).

Результатами саміту задоволений і Нікос Анастасіадіс, президент Кіпру. Відповідно до угоди держава отримає понад € 2,7 млрд. Якщо говорити конкретніше, то з цієї суми 1,45 млрд буде виділено з фінансового плану, розрахованого на 2021-2027 рр. А решту надасть фонд відновлення, спрямований на ліквідацію наслідків пандемії та підтримку економіки Кіпру.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook лідер республіки зазначив, що після багатьох переговорів Кіпром були досягнуті поставлені їм економічні цілі. Також Нікос Анастасіадіс не зміг втриматися від коментарів з приводу правопорушень з боку Турецької республіки. Він відповів, що після його втручання в план допомоги було додано положення, відповідно до якого фінансова допомога третіх країн буде обумовлена ​​їх шанобливим ставленням до принципів ООН, а також міжнародного права.

Греція отримає від саміту ЄС €40 млрд з бюджету ЄС і 32 млрд з фонду відновлення економіки. За словами прем'єр-міністра країни Кіріакоса Міцотакіса, це беспрецендентная сума, вперше державі будуть доступні такі масштабні фінансові інструменти. Політик запевнив, що держава представить програму перебудови, дав обіцянку, що виділений капітал не розтринькається даремно, а послужить на благо всіх громадян Греції, дозволить країні здійснити стрибок вперед.

Іспанії схвалена сума в 140 мільярдів євро, Польщі ж ще більше - в районі 160 мільярдів прямих субсидій. Прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецкий висловив радість слідом за своїм грецьким колегою і повідомив, що такої фінансової підтримки у країни ще ніколи не було.

Підписка на розсилку