Греція запровадить єдиний податок у розмірі 7% для іноземних пенсіонерів, щоб підтримати відновлення економіки

За даними Guardian, міністр фінансів Греції представив закон, згідно з яким буде введена єдина податкова ставка в розмірі 7% на дохід для іноземних пенсіонерів, які перенесуть своє податкове резидентство в Грецію. Парламент повинен провести засідання за законом протягом тижня.

«Логіка дуже проста: ми хочемо, щоб пенсіонери переїхали сюди, у нас гарна країна, дуже хороший клімат, чому б і ні?», - заявила Афіна Каліва, глава відділу податкової політики Міністерства фінансів Греції. «Ми сподіваємося, що пенсіонери, які отримують вигоду від цієї привабливої ​​ставки, будуть проводити більшу частину свого часу в Греції, інвестуючи в оренду або купівлю будинку».

Алексіс Пателіс, фінансовий радник Кіріакоса Міцотакіса, повідомив, що єдина ставка буде застосовуватися до всіх іноземних доходів, незалежно від їх форми.

«Ставка 7% буде застосовуватися до будь-якого доходу, - сказав Пателіс, - чи то орендна плата, дивіденди або навіть пенсії».

План, однак, буде застосовуватися тільки до пенсіонерів з країн, з якими у Греції є угода про уникнення подвійного оподаткування, в той час як офіційні особи заявляють, що відносно громадян «неблагонадійних країн» він не може бути застосований.

Пан Пателіс приступив до обговорення реакції або її відсутності з боку греків. Він висловив думку, що оскільки пенсіонери не мають відношення до працевлаштування, вони не будуть конкурувати з греками за робочі місця. Крім того, він пояснив, що пенсіонери - це споживачі, які будуть приносити гроші грецькому ринку.

«Пенсіонери, як правило, не працюють, тому конкуренції з нашою робочою силою не складуть. Навпаки, вони будуть жити тут і будуть витрачати гроші», - заявив пан Пателіс.

Греція прагне отримати вигоду з бездоганно проведеної боротьби з пандемією коронавірусу, щоб залучити пенсіонерів з інших напрямків ЄС, в той час як і інші країни, такі як Іспанія і Португалія, раніше розробили плани, орієнтовані на пенсіонерів.

Добре спланована пропозиція закону може допомогти Греції в залученні пенсіонерів, як підкреслив Пателіс, «коли пандемія вщухне, ми віримо, що капітал і праця будуть переміщені в ті місця, де справи йшли краще».

Греція також нещодавно представила одноразову річну податкову програму в розмірі 100 000 євро для інвесторів на суму в 500 000 євро, яка на даний момент успішно залучила близько двох десятків претендентів.

Джерело:

https://www.imidaily.com/europe/greece-to-target-foreign-pensioners-with-7-flat-tax-to-bolster-economic-recovery

Підписка на розсилку