Через COVID-19 паспорт Кіпру ввійшов у число найбільш рейтингових у світі

Пандемія COVID-19 сильно змінила розклад в світовому рейтингу паспортів. Зазвичай їх ранжирують за кількістю безвізових країн. Жителям США через розгул епідемії закритий в'їзд в 27 держав ЄС. Австралійці, навпаки, подібних «санкцій» уникли. Вихід для забезпечених громадян - покупка посвідки на проживання в іншій державі. В Європі громадянство за інвестиції пропонують Кіпр, Мальта та Австрія.

Костянтин Камінські (Konstantin Kaminsky), топ-менеджер лондонської фірми Astons, повідомив виданню Le Monde, що з самого початку пандемії в Європі його телефон розривається від дзвінків. За другим громадянством звертаються заможні люди з бідних країн, де медицина залишає бажати кращого, і жителі багатьох держав на кшталт США, які важко покинути через обмеження. Педді Блюер (Paddy Blewer) з Henley & Partners розповіла, що американці, які з нею зв'язуються, не хочуть застрягти в Штатах, якщо подібна епідемія станеться знову.

Саме Henley & Partners щоквартально оновлює найвідоміший Індекс паспортів, що враховує близько 200 держав і територій. Перше місце в ньому посідає Японія (191 безвізова країна), друге - Сінгапур (190), третє поділяють Німеччина і Південна Корея (189). Другий паспорт дозволяє економити час і обходити перешкоди, зведені конфліктуючими націями, як у випадку США і КНР.

На Кіпрі проживають 1,2 млн осіб. За інформацією університету Джона Хопкінса, на початок осені тут 1488 заражених і 20 смертей. Ніяких скупчень і наповпів людей в лікарнях не спостерігалося. Приблизно третина заражень - привізні випадки, пишуть ЗМІ. Отримати паспорт Кіпру можна через покупку нерухомості від 300 000 €. При цьому необхідно підтвердити дохід не менше ніж в 50 000 € в рік. Також є інвестиційна програма Кіпру - потрібно вкласти від 2 млн євро в житлову/комерційну нерухомість, місцеві компанії та інвестиційні фонди.

Паспорт Кіпру робить безперешкодним в'їзд у 174 держави, в тому числі в Японію, Гонконг, Канаду, Англію, ОАЕ та ін. В шенгенській зоні можна жити, вчитися і працювати. В Індексі паспортів він на 16 позиції.

Джерело: https://economytoday.sigmalive.com/oikonomia/kypros

Підписка на розсилку