У Греції з'явиться власний хмарний дата-центр

Microsoft заявила про плани з будівництва в Греції центру обробки даних. Про це в Афінах розповів Бред Сміт, президент корпорації. Цей об'єкт стане найбільшим інвестиційним проєктом, реалізованим Microsoft на грецькій землі.

Презентація дата-центру, на якій був присутній прем'єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс, відбулася в музеї Акрополя. Повну версію події транслювало грецьке суспільне телебачення ERT.

Дата-центр дозволить зберігати дані і управляти ними в хмарі. Можливостями цього об'єкту стануть користуватися і інші країни регіону. Грецький дата-центр стане першим подібним проєктом Microsoft в Європі.

Microsoft вже 28 років присутня в Греції. І тільки зараз корпорація зважилася на настільки масштабні інвестиції. Такий крок розцінюється як демонстрація довіри найбільшого гравця зі світовим ім'ям по відношенню до місцевої влади і економіки країни. Переговори з приводу реалізації такого значного для греків проєкту почалися ще за 9 місяців до презентації. До роботи залучалися топ-менеджери корпорації і керівництво Греції. В результаті країна стане одним із локальних центрів cloud.

Витрати тільки на будівництво дата-центру оцінюються в 400 млн євро. Всього в проєкт планується вкласти близько 1 млрд євро. Передбачається, що одночасно з початком робіт з облаштування cloud будуть запущені освітні програми, спрямовані на навчання в області IT-технологій близько 100 тисяч співробітників державного і приватного сектора, а також викладачів і студентів.

Для країни важливо і те, що завдяки центру місцеві дані, а також архіви регіону, будуть зберігатися безпосередньо на її території. Очікується, що це призведе до зниження вартості цифрових послуг для простих громадян. При цьому якість технологій повинна підвищиться. Кіріакос Міцотакіс також висловив надію, що покращиться становище місцевих стартапів, які працюють в сфері IT.

Завдяки хмарному дата-центру з'явиться можливість віртуального відвідування Стародавньої Олімпії в принципово новій якості. У 2021 р. буде створено програму, за допомогою якої можна буде розглянути кожен пам'ятник архітектури в форматі 3D. Нова якість зображення повинна послужити популяризації культури країни, підвищенню її привабливості для туристів. Додаток послужить і освітнім цілям.


Джерело: greekreporter.com

Підписка на розсилку