Кіпр «заморожує» програму з видачі «золотих паспортів»

З 2013 року близько 4 тисяч інвесторів оформили паспорт Кіпру, який дає право жити і працювати в будь-якій державі Євросоюзу. Для цього потрібно було купити на острові житло на суму від 2 млн євро і/або вкласти аналогічні засоби в кіпрські компанії. Крім того, претендент повинен був перерахувати кіпрському уряду 150 тисяч євро (в Фонд розвитку і інновацій, до Кіпрської організації земельного розвитку). Ця програма була особливо затребувана, тому що власники «золотих паспортів» можуть користуватися більш «м'яким» податковим режимом. Зокрема, такі громадяни острівної держави можуть не платити прибутковий податок від реалізації акцій або облігацій, від дивідендів і процентного прибутку, яка отримана на території країни і за кордоном. Інвестори на відміну від пересічних громадян Кіпру звільнені від сплати оборонних внесків та інших податків. 

Однак тепер отримати паспорт Кіпру таким чином стає неможливо. Про це повідомив офіційний представник кіпрського уряду Кіріакос Кусіос. Він сказав, що припинення видачі «золотих паспортів» починається з 1 листопада 2020 року, рішення було ухвалене на засіданні Ради міністрів Кіпру.

Причина такого рішення - велика кількість порушень при видачі паспортів. Зокрема, були випадки, коли громадянство видавалося особам, які знаходиться під слідством або були засуджені в своїй країні, що є прямим порушенням інвестиційної програми Кіпру. Щоб припинити такі порушення надалі, ініціаторами заборони видачі «золотих паспортів» виступили Міністерство фінансів і Міністерство внутрішніх справ острівної держави. Ініціатива двох відомств знайшла підтримку і у Адміністрації президента Кіпру, яка підтвердила припинення видачі «золотих паспортів» на своїх сторінках в соціальних мережах.

Варто відзначити, що деякі громадяни все-таки зможуть оформити бажане громадянство, обмеження поширюються на осіб, які встигли подати заявку до 1 листопада. Такі претенденти зберігають можливість стати громадянином острівної держави завдяки тому, що заявка на надання кіпрського громадянства інвесторам розглядається протягом 6-8 місяців.

Призупинення програми загрожує острівній державі серйозними фінансовими наслідками, оскільки з 2013 по 2019 роки економіка Кіпру отримала за цією програмою понад 7 млрд євро, за цей період громадянами країни стали близько 4 тисяч чоловік. В економіку Кіпру з метою отримання громадянства активно інвестували громадяни арабських і азіатських держав, громадяни Росії та України. Економічні експерти вже оцінили, що через скасування програми бюджет країни буде недоотримувати близько 1,5-2 млрд євро щорічно. Аналітики відзначають, що компенсувати ці кошти з інших джерел не представляється можливим, сподіватися на допомогу Євросоюзу теж не доводиться, тому що бюджет Брюсселя теж не має вільних коштів. З наслідками цього рішення зіткнуться не тільки фінансова влада Кіпру, а й громадяни, які мали намір отримати таке громадянство, оскільки альтернативи кіпрському паспорту не так багато. Наприклад, аналогічне громадянство можна отримати на Мальті або в Чорногорії. Такий же документ можна отримати в Домініканській республіці або в деяких африканських державах, однак називати їх повноцінною альтернативою Кіпру не представляється можливим.

До кінця жовтня 2020 ви можете встигнути взяти участь в інвестиційній програмі Кіпру і отримати громадянство Кіпру через компанію Grekodom Development.

ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ НА КІПРІ

Підписка на розсилку