4 причини інвестувати в Грецію просто зараз

Отримання ППП у Греції

Отримати посвідку на постійне проживання (ППП) в ЄС не так і просто, але в кожній країні існують певні умови, при виконанні яких цей процес можна прискорити. Найбільш привабливий варіант - інвестиції в Грецію. Вони дозволяють вирішити питання статусу мігранта, Греція вважається досить привабливою для постійного проживання.

Отримати ППП у Греції можна за умови, що в економіку країни інвестовано не менше 250 тисяч євро. Досить на зазначену суму придбати нерухомість Греції (один або кілька об'єктів нерухомості), зібрати необхідний пакет документів і оформити посвідку на проживання. Терміни отримання ППП значно скорочені в рамках програми «Золота віза» в Греції.

Її переваги:

  1. отримання посвідки на проживання терміном на 5 років;
  2. автоматичне отримання ППП для дітей у віці до 21 року і батьків емігрантів;
  3. відсутність обов'язкових мінімальних і максимальних термінів перебування в країні.

Через 5 років посвідку на проживання можна продовжити за умови збереження нерухомості у власності. Купівля нерухомості в Греції від 250 000 € - одна з найнижчих фінансових вимог в країнах Євросоюзу для отримання ППП. Посвідка на проживання в Іспанії або Португалії, наприклад, оформляється при вливанні в економіку країни не менше 500 тисяч євро, на Кіпрі і цей поріг становить 300 тисяч.

Сума інвестицій нижче, ніж в інших країнах

Безліч цікавих інвестпроєктів

На сьогодні є багато інвестиційних пропозицій - будівель під реновацію в Афінах і в Салоніках. Найкращим вибором сьогодні стануть інвестиції, розраховані на майбутнє, наприклад, вкладення в девелоперські проєкти, які почнуть окупатися після закінчення реновації і далі приносити стабільний дохід. Особливий інтерес викликають будівлі або цілі поверхи в будинках в центрі міст, оскільки залишається підвищений попит на довгострокову оренду. Ціни на таку оренду залишаються високими.

Також з'являються цікаві пропозиції з інвестицій в готельну сферу. Це стосується туристичних зон Греції - Халкідіки, Крит, Корфу. Інвестиції в готельний бізнес - найяскравіший приклад вигідних вкладень на грецькому ринку.

Можна отримувати прибуток від управління готелем, а також подальший перепродаж об'єкта не менш вигідний. Багато готелів отримали в цьому році фінансову підтримку від держави у зв'язку з пандемією, таким чином вони продовжують функціонувати. Обвалу цін не відбулося, але з'явилися цікаві пропозиції. До 2021 року очікується відновлення туристичної галузі в Греції, що дозволяє зараз придбати вигідний об'єкт із перспективою на майбутнє.

Податкові переваги при покупці і володінні нерухомості (скасування ПДВ/зниження ENFIA)

Міністерство фінансів Греції в 2020 році затвердило трирічну відстрочку сплати ПДВ (ФПА в розмірі 24%) на первинну нерухомість. Це дуже важливе рішення для профільного ринку.

Змінити порядок сплати ПДВ (ФПА) на нерухомість в Греції Міністерство фінансів Греції вирішило для того, щоб оживити ринок і надати істотні переваги власникам дрібних і середніх об'єктів нерухомості.

Приватні особи і компанії, які є власниками будь-яких об'єктів нерухомості в Греції, повинні сплачувати єдиний податок ENFIA. Розрахунок робиться в залежності від ринкової ціни власності, її місця розташування, поверховості, віку будинку і стану фасаду. 21 липня 2020 року прем'єр-міністр Греції Киріякос Міцотакіс оголосив про негайне зниження податку на майно на 22% (ЕНФІЯ), з метою в майбутньому знизити його в цілому на 30% до кінця 2021 року.

Відстрочка в поєднанні зі скороченням податку ΕΝFΙΑ (на володіння нерухомістю) і створенням стимулів для модернізації будівель призведе, на думку профільного міністерства, до модернізації будівельної галузі.

 

 

 

Мораторій на податок при продажу нерухомості

Торгівля будинками і квартирами - справа прибуткова, тому в Греції існує податок на продаж нерухомості. Але до кінця 2022 року на нього накладено мораторій. Згідно з поправками до чинного законодавства, без сплати податків можна продати два об'єкти нерухомості протягом двох років. Якщо укладається третя і наступні угоди, це розцінюється як підприємницька діяльність, при якій сплачується податок на приріст капіталу.

Тому вже якщо і інвестувати в Грецію, то тільки зараз, коли в країні створені максимально сприятливі умови для залучення іноземного капіталу.

Підписка на розсилку