Що чекає на ринок нерухомості Греції в новому сезоні: п'ять питань, які хвилюють

Рубрика «5 питань до…» 

Наш співрозмовник - Дамьянос Шахбазідіс, заступник генерального директора Grekodom Development, компанії, якій, не дивлячись на всі перипетії та складності, обумовлені тривалим періодом локдауна, вдалося зберегти лідируючі позиції на ринку девелопменту, продажу об'єктів нерухомості на Кіпрі і в Греції.

У центрі нашої уваги - грецький ринок нерухомості, що переживає, як і економіка країни в цілому, певні складнощі.

Ми виділили п'ять питань, які найбільшою мірою хвилюють людей, чиї кошти і устремління дозволяють купити нерухомість в Греції. До вашої уваги - бачення Дамьяносом Шахбазідісом перспектив розвитку ринку нерухомості в доступному для огляду майбутньому.

Чи змусили заходи щодо захисту населення від поширення пандемії згорнути угоди із зарубіжними клієнтами?

  • Звісно, що деяке уповільнення темпів є, але - ринок не завмер. Якщо говорити про внутрішній ринок нерухомості, тут ситуація практично не змінилася: грецька нерухомість продається і купується з такою ж активністю, як і раніше. Складніше із зарубіжними клієнтами, наміри яких купити нерухомість в Греції зіткнулися з обмеженнями в русі. Як ми знаємо, з початку минулого року були введені дуже жорсткі заходи, покликані перешкодити поширенню коронавірусній інфекції. Підкреслимо, що, з одного боку, вони себе виправдали: Греція входить в число країн, які успішно долають наслідки пандемії.
  • З іншого, - сьогодні країна, на виконання міжнародних вимог, все ще функціонує в режимі локдауна, хоча протягом минулого року ступені суворості заходів змінювалися. Незважаючи на складність ситуації, ми знайшли компромісний вихід для приватних інвестицій в Грецію, інакше кажучи, для іноземних покупців, ввівши спеціальні запрошення, що дозволяють в'їхати в країну для оформлення угоди з нерухомістю. Не скажу, що таких клієнтів було безліч, але - якась кількість угод ми змогли зробити висновок. Позначилися і побоювання самих покупців: багато потенційних клієнтів самі не зважилися на поїздку через пандемічні ризики.
  • Активізувався сегмент онлайн-продажів. Зрозуміло, він зручний лише покупцям, які регулярно відвідували Грецію і добре знають особливості різних регіонів країни. Тут алгоритм такий: покупець вибирає грецьку нерухомість дистанційно і оформляє довіреність адвокату, який тут, на місці, здійснює операцію. В результаті по знятті локдауна іноземний громадянин приїде в свій новий будинок.

Чи має ситуація з пандемією і переваги для клієнтів?

  • Передовсім - велика кількість гідних пропозицій нерухомості в Греції. За рахунок зниження попиту збільшилося в рази число об'єктів, які раніше йшли миттєво, як гарячі пиріжки, а сьогодні довго присутні в оглядах, що дозволяє потенційним покупцям зробити зважений вибір, зупинившись на кращому з кращого.
  • Другий аспект - не відбулося серйозних потрясінь в позиції «ціна-якість». Діапазон вартості об'єктів будь-якого масштабу залишився колишнім, немає підстав говорити про падіння цін.
  • Відзначимо і психологічні моменти: не маючи можливості зустрічатися із забудовниками і оглядати об'єкти на місці, покупці аналізують більшу кількість пропозицій. Обмеження уможливили і невеликий торг. Іншими словами, плюси у потенційних клієнтів з'явилися, і скористатися ними дуже раціонально.

Чи можна перерахувати найбільш активних покупців по країнах?

  • Найактивніші серед зарубіжних покупців - жителі Болгарії, особливий інтерес для яких представляє грецька нерухомості в північних районах через географічну близькість: при наявності вільного в'їзду їм нескладно дістатися до об'єкту нерухомості на власному авто.
  • Якщо на внутрішньому ринку серед покупців переважає місцеве населення, то на зовнішньому - громадяни Німеччини та Великобританії, які здійснюють інвестиції в Греції онлайн. Як правило, це люди, які неодноразово бували в країні і точно знають, де і яку нерухомість мають намір придбати.

У чому секрет лідируючих позицій компанії «Грекодом»?

Про надійність нашої компанії як партнера свідчить приналежність до відомого холдингу «Музенідіс Груп», стабільність якого незаперечна, а можливості розширюються. Наші офіси працюють по всій Греції, компанія представлена ​​в 14 країнах, у нас близько 2600 партнерів у країнах Європи, Азії та СНД. Ми - одна з небагатьох універсальних компаній, що працюють як на внутрішньому, так і на зарубіжному ринку нерухомості в Греції. До послуг клієнта менеджери, що говорять на 15 мовах, і повний комплекс послуг: від підбору об'єкта до післяпродажних кроків.

Якими бачаться вам перспективи розвитку ринку нерухомості в найближчі півроку?

Ми сподіваємося на те, що туристичний сезон-2021 відбудеться, локдаун буде скасований, внутрішні карантинні заходи зняті. Підстави для таких надій є: в Греції чи не найсуворіші карантинні заходи в Євросоюзі. Відкриття кордонів дасть поштовх динаміці продажів і, зрозуміло, зростання цін. Обнародувано урядом Греції алгоритми створення єдиного паспорта вакцинації тим більше посприяють якнайшвидшому відновленню туристичної галузі та, як наслідок, інтересу до нерухомості в Греції.

Підписка на розсилку