25 березня 2021 — парад на честь 200-річчя грецької революції

Навіть пандемія коронавірусу не завадить Греції відсвяткувати 200-річчя з дня визволення від Османського панування. День національного відродження країна відзначить військовим парадом в Афінах. В урочистостях 25 березня візьмуть участь представники світових держав.

Почесними гостями військового параду стануть офіційні особи трьох держав, які допомогли Греції здобути незалежність. Росію представляє прем'єр-міністр уряду Михайло Мішустін, Велику Британію - принц Чарльз з дружиною Каміллою, Францію - міністр оборони Флоранс Парлі. Президент дружнього Кіпру Нікос Анастасіадіс з дружиною також привітають Грецію з загальнонаціональним святом.

У програмі передбачено відвідування нещодавно відремонтованої Національної галереї, покладання вінків до пам'ятника Невідомому солдату на площі Синтагма, офіційна вечеря в Президентському особняку. День незалежності Греції почнеться з підняття грецького прапора на Акрополі і літургії в столичному соборі Афін. Національний гімн виконає всесвітньо відома сопрано Анастасія Занніс.

Цього року урочистості проходять в скороченому форматі через загрозу зараження. Але організатори впевнені, що військовий парад справить незабутнє враження на присутніх. Вперше в ньому візьмуть участь евзони на конях. Це елітний піхотний підрозділ грецької армії, що виник в роки боротьби за незалежність Греції. Його воїнів відрізняє унікальна форма. Червоний колір в ній символізує кров предків, пролиту за свободу, чорний - скорбота про загиблих воїнів, білий - чистоту намірів, золотий - доблесні перемоги, блакитний - блакить грецького неба і моря.

 

Фото: Dimitra Hatziadam

Жителі Афін разом з усією країною зможуть побачити парад по телебаченню. Зйомки будуть вести навіть з повітря за допомогою десятків дронів.

День незалежності Греції традиційно відзначається в країні як загальнонаціональне свято. З середини 15 століття до початку 19 століття греки не припиняли визвольну боротьбу проти Османської імперії, яка захопила Константинополь. 25 березня 1821 року (за новим стилем) в день Благовіщення в монастирі Свята Лавра близько Калавріти митрополит Герман Патрський підняв прапор революції із закликом «Свобода або смерть». Через 8 років опору і битв Туреччина визнала незалежність Греції. Перше офіційне святкування Дня національного відродження відбулося в 1838 році, і з тих пір військовий парад та інші урочистості стали традицією країни.

Підписка на розсилку