Міністр туризму Греції розповів про нові умови в'їзду в країну для українських туристів

Міністр туризму Грецької Республіки заявив про можливість прийняти туристів з України, якщо ті будуть дотримуватися правил в'їзду і перебування, пов'язані з профілактикою зараження коронавірусом. Із 14 травня туризм в Греції стане доступним для жителів України і низки країн поза Шенгенською зоною. В цей день будуть зняті деякі обмеження на в'їзд і внутрішні обмеження для жителів країни і туристів, пов'язані з закриттям пам'яток і популярних місць відпочинку в Греції.

Харіс Теохаріс підкреслив, що відкриття кордонів важливо не тільки для українців, які планують туризм в Греції, але і для греків, які захочуть приїхати в Україну. В першу чергу, для тих, у кого чоловік, дружина або родичі проживають на території іншої країни.

Кожному, хто їде на відпочинок до Греції, необхідно буде пред'явити негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття в країну, або сертифікат про вакцинацію за формою, затвердженою владою України.

На даний момент грецька сторона чекає від української влади зразків сертифікатів зі щеплення, щоб у прикордонників була можливість перевіряти документи у тих, хто в'їжджає.

Харіс Теохаріс не виключає можливість заміни ПЛР-тестування на експрес-тести на антиген, що дозволить знизити витрати на відпочинок в Греції. Це питання поки розглядається грецькою стороною. При позитивному рішенні експрес-тестування може бути введено вже 14 травня.

Міністр туризму попередив, що в аеропортах буде проводитися вибіркове тестування на коронавірус для українців, росіян і громадян інших країн. При вибірці туристів буде враховуватися поточна ситуація з поширенням COVID-19 в тій чи іншій країні. Люди, у яких експрес-тестування підтвердить наявність вірусу, з аеропорту відправляться в готелі-обсерватори. Період ізоляції в готелі буде оплачений грецькою стороною.

Діти до 5 років можуть в'їжджати на територію країни без результатів ПЛР-аналізу. Рішення про надання результатів негативного тесту дітьми старше 5 років пояснюється тим, що діти старшого дошкільного та шкільного віку заражаються коронавірусною інфекцією не рідше ніж дорослих, а значить, відсутність захворювання у кожної дитини має бути підтверджене документально. Це дозволить зробити туризм в Греції безпечним.

Харіс Теохаріс підкреслює, що остаточне рішення про відкриття кордонів Греції буде прийматися з урахуванням епідеміологічної ситуації в країні і світі. При прийнятті рішень будуть враховуватися думки експертів в галузі охорони здоров'я.

Чиновник підкреслив, що любителів відпочинку в Греції в країні чекають з розпростертими обіймами, однак відкриття кордонів має пройти без негативних наслідків для обох сторін. Грецька Республіка вживатиме всіх необхідних заходів для зниження ймовірності погіршення епідеміологічної обстановки. Важливо зберегти баланс між безпекою для життя і здоров'я жителів країни і комфортом туристів, які в'їжджають на територію Республіки.

Раніше вже повідомлялося, що Греція відкриє кордони для туристів з 14 травня за умови виконання протиепідемічних заходів: строге дотримання рекомендацій фахівців в галузі охорони здоров'я, обов'язкове надання негативних результатів тесту на COVID-19 або сертифікату зі щеплення, що підтверджує вакцинацію, вибіркова перевірка в'їжджаючих на кордоні. Також Греція планує вакцинувати всіх працівників і представників туристичної галузі після закінчення вакцинації для найуразливіших категорій громадян грецької держави.

Підписка на розсилку