10 фактів про Грецію

10 фактів про Грецію

Греція  дивовижна країна, в яку можна приїжджати знову і знову, і щоразу відкривати для себе щось нове. Греція — це найдавніша історія, прекрасні пейзажі, колоритна кухня, доброзичливі люди. Загалом, немає нічого дивного в тому, що Греція вважається одним з найпривабливіших курортів Європи.

Щоб вам було ще цікавіше планувати відпочинок у цій країні, пропонуємо вам підбірку найбільш вражаючих фактів про Грецію. Якісь факти, можливо, ви вже знали, а якісь можуть стати для вас справжнім відкриттям.

Приємно познайомитися, Греція

1. До складу Греції включено близько 6 000 островів різної площі, заселені з них — 227. Цікаво, що кожен острів характеризується унікальним ландшафтом і культурою, тому відпочинок на будь-якому з них принесе вам незабутні враження.

2. 80% території Греції займають гори, а половина території покрита лісами. Згідно з інформацією з офіційного туристичного сайту держави, Греція є однією з найбільш високогірних європейських країн. Отже, якщо ви вважаєте, що Греція - це країна з білими будинками і церквами з блакитними куполами, настав час переглянути свої уявлення. І це чудовий привід купити квиток до Греції, щоб своїми очима побачити, наскільки ця країна різноманітна і непередбачувана.

3. Берегова лінія на території країни розтягнулася на 16 000 км. Трохи менше половини цієї відстані доводиться на берегову лінію навколо тисяч островів архіпелагу. Неважливо, на якому грецькому острові ви вирішите провести свою відпустку, ви зможете насолоджуватися не тільки сонцем і місцевою гостинністю, а й захоплюючими видами на Середземне море.

4. Греція — це справжній рай для любителів дикої природи. Тут живуть величезна кількість унікальних тварин, наприклад, кіпрський муфлон, букова куниця, середземноморський тюлень-чернець. Деяких тварин можна знайти тільки на певних островах країни, що формує унікальну екосистему. А щозими на грецькі водно-болотні угіддя прилітає більше 100 000 птахів з Азії та Північної Європи.

5. Греція — це справжній музей просто неба. На території цієї держави знаходиться 18 об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО. З них 16 — це культурні історичні пам'ятники: Афінський Акрополь, Храм Аполлона, Середньовічне місто Родос. Ще два пам'ятники — Метеори і Афон — об'єкти культурної та природної спадщини.

6. Якщо відпочинок для вас асоціюється з сонцем і теплом, приїжджайте до Греції. За даними офіційної статистики, на головному грецькому острові Родосі в році сонячних днів цілих 300! Це близько 3 000 годин! Тому, крім купальника і гарного настрою, обов'язково візьміть з собою в поїздку сонцезахисний крем.

7. Греція — це шикарні пляжі. Якщо для вас ідеальний відпочинок саме пляжний, вирушайте на Санторіні, тут є чорні, червоні і білі пляжі. І всі вони надзвичайно красиві. Чорні пляжі — наслідок вулканічного минулого Санторіні: це пляжі з чорного піску і гальки, виглядають вражаюче.

8. Греція — третій за величиною виробник оливок, поступається тільки Італії та Іспанії. Зате вважається, що сортів оливок в Греції більше, ніж в будь-якій іншій країні. На території країни виростає величезна кількість оливкових гаїв: тут виробляється щороку близько 2,3 млн метричних тонн оливок. Деякі оливкові дерева тут були посаджені в XIII столітті і до сих пір плодоносять.

9. Покровителька Афін — богиня Афіна, яка за сумісництвом ще й богиня війни, мудрості і стратегії. За легендою Афіну обрали покровителькою Афін після того, як вона піднесла людям подарунок у вигляді оливкового дерева. У порівнянні з подарунком Посейдона — водою — оливкове дерево виглядало більш цінним і незвичайним презентом.

10. Греція — безсумнівний лідер за кількістю археологічних музеїв в світі. Один із найпопулярніших музеїв — музей Акрополя, який знаходиться в Афінах, на пагорбі нижче Парфенона.

 

Підписка на розсилку