Греція в своєму економічному розвитку при пандемії - приклад для всіх країн ЄС

Греція в своєму економічному розвитку при пандемії - приклад для всіх країн ЄС

Журналісти німецької ділової газети Handelsblatt відзначили, що фінансова допомога від Фонду відновлення благотворно діє на економіку Греції. Брюссельські гроші планується пустити на розвиток економіки південно-європейської країни. На сьогоднішній день велика ставка робиться на туристичну галузь. Однак уже в найближчий час почнуть поліпшуватися й інші сектори бізнесу - фармацевтична промисловість, інформаційні технології, енергетика, логістика.

Інвестиційна програма з перезавантаження економіки країни має назву «Греція 2.0». В цьому році обіцяна сума фінансової допомоги від Євросоюзу складе 30 млрд євро. Загальне ж число очікуваних вкладень - до сотні мільярдів. 13 липня план Греції щодо поетапного розвитку був розглянутий і схвалений міністрами фінансів, про що повідомив у своєму Твіттері Кіріакос Міцотакіс. За його словами, цей момент - по-справжньому історичний для його країни, і відтепер починається етап практичного втілення задуманого в життя.

«Хандельсблат» додає, що економічні наслідки коронавірусної пандемії розсьорбувати Греції доведеться ще довго. Загальносвітова біда наздогнала країну в той момент, коли вона тільки-тільки почала шлях вирішення проблем з десятирічною борговою кризою. COVID-19 завадив уряду Греції вийти з найбільшої рецесії з часів війни. За 2020 рік ВВП стародавньої країни впав на 8,2%.

Однак початок 2021 року показав - обвал був всього лише тимчасовим явищем. За останні місяці грецька економіка надзвичайно швидко зростає. І хоча пандемія не має наміру здаватися, темпи розвитку дозволяють відновити ВВП найближчим часом. Якщо проблема з коронавірусом буде успішно вирішена шляхом вакцинації, залишається лише гадати, з якою швидкістю Греція підніметься серед країн-учасників Євросоюзу.

Головний економіст німецького банку Barenberg Хольгер Шмідлінг надав власні прогнози. Як він вважає, після завершення пандемії і повного відновлення туристичного потоку в Грецію перспективи для економіки країни стануть досить хорошими. Вже сьогодні спостерігається підвищення рівня довіри міжнародних інвесторів до еллінських компаній.

Додаткова фінансова допомога з братніх країн призведе до того, що Греція стане справжнім чемпіоном з економічного зростання 2021 Європі. Потенціал країни величезний, і грамотне керівництво здатне зробити її прикладом для інших.

Підписка на розсилку