10 факторів прибуткової оренди нерухомості в Греції

10 факторів прибуткової оренди нерухомості в Греції

Сусідство
Визначальним фактором вигідної оренди є визначення контингенту своїх орендарів у районі, де ви купуєте нерухомість. Греція, наприклад, славиться своїми університетами, де навчання безкоштовне навіть для іноземців. І якщо ваша квартира розташована поблизу вишу, серед потенційних орендарів будуть переважати студенти. Однак велика ймовірність, що влітку таке житло буде пустувати, не приносячи доходу.

Середня орендна плата в районі
Оскільки прибуток від оренди стане вашим хлібом, необхідно з'ясувати середню орендну плату в районі. Вона повинна покривати платіж по іпотеці, податки та інші витрати. Також варто проаналізувати, як може змінитися ця сума в найближчі п'ять років. Наприклад, якщо очікується зростання податків, то доступна нерухомість сьогодні може обернутися банкрутством в майбутньому.

Школи
Якщо ви плануєте купити великий будинок, який могла б орендувати сім'я з дітьми, потрібно враховувати якість місцевих шкіл. Це буде особливо важливим фактором, якщо ви коли-небудь вирішите продати житло. Відсутність поблизу хороших шкіл зіграє не на вашу користь.

Злочинність
Звичайно ж, ніхто не захоче знімати житло в кримінальному місці. У місцевому відділенні поліції варто з'ясувати статистику злочинності по районах. Важливими будуть показники вандалізму, дрібних і серйозних і злочинів. Також дізнайтеся, чи знижується або, навпаки, зростає злочинна активність.

Ринок праці
Ще один фактор, що визначає прибутковий в плані оренди будинок або квартиру, - знаходження в місці з перспективними можливостями працевлаштування. Наприклад, якщо в даному районі недавно відкрився філіал великої компанії, то тут напевно будуть шукати житло її співробітники.

Зручності
Влаштуйте собі невелику подорож по району. Відвідайте парки, дізнайтеся наявність і розташування ресторанів, тренажерних залів. Оцініть, чи близько до потенційного житла знаходяться зупинки. Всі ці фактори приваблюють орендарів.

Податки на нерухоме майно
Залежно від місця, де знаходиться нерухомість, в Греції варіюється сума податку на майно. Тим часом високий податок не завжди означає відсутність прибутку, наприклад, якщо квартира розташована в перспективному районі, де прагнуть оселитися довгострокові орендарі. Поряд з цим в країні існують і непривабливі місця, де встановлені значні за сумою податки. Обов'язково з'ясуйте податкову інформацію в місті, яке вас цікавить. В тому числі дізнайтеся, чи може підвищитися податок в найближчому майбутньому. Корисно буде поспілкуватися з домовласниками в співтоваристві.

Майбутній розвиток
З'ясуйте інформацію про забудови місця, яке вас цікавить, в найближчому майбутньому. Їх наявність свідчить про розвиток району. Тим часом велика кількість додаткового нового житла може конкурувати з вашою нерухомістю.

Кількість пропозицій оренди
Якщо в районі занадто багато пропозицій оренди, це може бути сезонним явищем або ж ознакою занепаду. У будь-якому випадку велика кількість вакантної житлової площі завжди змушує її господарів знижувати орендну плату для залучення клієнтів. Діє і зворотна закономірність: оренда в Греції буде більш прибутковою, якщо в конкретному місці є дефіцит пропозицій від власників житла.

Стихійні лиха
Еше одна видаткова стаття, яку доведеться відняти від своїх доходів від оренди - страхування. Якщо район знаходиться в зоні ризику в плані землетрусів або повеней, витрати на страхування здатні істотно знизити дохід від здачі житла в найм.

Підписка на розсилку