Іноземці та греки зможуть використовувати зарубіжні банківські карти для оплати податків у Греції

Донедавна всі платежі, адресовані грецькому уряду — збори, податкові виплати, різні мита — можна було проводити виключно за допомогою банківських карток, випущених на території країни. Такий стан речей дуже часто викликав складнощі і призводив до втрати великої кількості часу.

Наприклад, греки, які проживають за кордоном, при спробі сплатити спадковий податок, стикалися з серйозними проблемами, якщо в наявності не було грецької картки. Або, наприклад, власник яхти, яку пришвартували в порту Греції, змушений був витрачати багато часу на оплату швартового збору, якщо він не мав жодної банківської картки, випущеної в Греції. Сьогодні, на щастя, грецький уряд звернув увагу на проблему та зайнявся її вирішенням.

Планується, що найближчим часом як греки, так і іноземці зможуть проводити оплату мит, податків та інших зборів через банківські картки, випущені в інших країнах.

 

Незалежний грецький орган держдоходів на цей момент вже ініціював консультації із суспільством, і протягом 15 діб обіцяє обрати підрядника для проведення всіх необхідних змін. Уряд обіцяє, що до квітня 2022 року проєкт реалізують і платежі державі стануть доступні не лише через грецькі банківські картки, а й через іноземні як дебетові, так і кредитні.

Таке нововведення дуже актуальне саме в цей період, коли влада очікує розширення потоку іноземних інвесторів — в Афінах активно реалізуються проєкти з будівництва комерційної нерухомості, і вже довгий період Греція активно видає «золоті візи».

Які можливості зможе надати реалізований проєкт? Наприклад, греки, які проживають поза країною і бажають сплатити внесок, тепер зможуть використовувати Taxisnet для оплати, або можуть вирушити в податкову та провести оплату через термінали PoS, при цьому якій державі було випущено банківську картку, значення вже не матиме. Найпростіше стане і особам, які бажають сплатити швартові збори в грецьких портах — також можна буде оплачувати через PoS.

Для реалізації проєкту грецька влада збирається ініціювати укладання договору між IAPR (корпорацією, що спеціалізується на цифровій обробці та розпізнаванні зображень) та постачальником платіжних послуг. Основне завдання ліцензованого постачальника в рамках питання, що розглядається, — отримання та обробка фінансових операцій з іноземними банківськими картками від імені IAPR.

Донедавна IAPR за підтримки Interbank Systems SA працювала лише з грецькими картами – як за наявності, так і за відсутності клієнтів. Сьогодні у мережі корпорації понад 250 електронних переказів. Передбачається суттєва корекція мережі – додаватимуться мобільні та стаціонарні термінали, що дасть ще більше можливостей усім бажаючим сплатити податок, мито або внесок максимально швидко та комфортно.

Джерело: Ekathimerini

Telegram — чудове місце, щоб швидко і коротко розповідати вам про новини,
бізнес, нерухомість, ППП і відпочинок в Греції та на Кіпрі!

Підписуйтеся на наш telegram-канал "Все про Грецію і Кіпр"
і будьте в курсі всіх останніх подій:

https://t.me/grekodom_ru

Підписка на розсилку