Нерухомість Кіпру продовжує зростати в ціні

Дані, які озвучив Центробанк Кіпру за підсумками 2021 року, потішать власників нерухомості цієї острівної держави. Ціни на житлові будинки та квартири на Кіпрі піднялися. У річному обчисленні зростання склало 1,2 відсотка. На думку експертів, у 2021 році ринок нерухомості Кіпру адаптувався до наслідків пандемії. Тому варто очікувати на подальше зростання на житло.

Центробанк Кіпру у 2021 році зафіксував зростання цін на житлову нерухомість у республіці. За підсумками четвертого кварталу вони стали вищими на 0,5%, за підсумками року - на 1,2%. За даними регулятора, до таких результатів спричинив підвищений попит на квартири. Автори звіту висунули припущення, що державна схема субсидування відсоткових ставок стимулювала сімейних жителів республіки купувати квартири як своє перше житло. З іншого боку, прагнення кіпріотів стати власниками своєї нерухомості було підкріплене зростанням вартості оренди.

Ціни на будинки на території Кіпру зростали нерівномірно і в квартальному, і річному обчисленні. Так, у Нікосії та Лімасолі вони впали на 0,3% за квартал. За цей же період подорожчали особняки у Фамагусті, Пафосі та Ларнаку – на 0,7%, 1,5% та 2,1%. У річному обчисленні картина вимальовується інша. Будинки в Нікосії та Фамагусті стали дешевшими відповідно на 1,2% та 0,7%. У Пафосі зростання цін склало 1%. А в Ларнаці та Лімасолі – на рекордні порівняно з іншими регіонами 2,9%.

А ось ціни на квартири підтверджують обґрунтованість припущення Центробанку: вони росли скрізь, крім Фамагусти. Тут, за підсумками четвертого кварталу, вартість квартир знизилася на 0,2%. Але навіть у Фамагусті у річному обчисленні ціни показали зростання – на 4,9%. У решті регіонів квартири стабільно дорожчали і за підсумками кварталу, і за підсумками року. Так, у Пафосі ціна зросла відповідно на 1,7% та 3,6%, у Лімасолі – на 0,8% та 3,9%, у Нікосії – на 0,7% та 2,4%, у Ларнаці – на 0,7% та 5,5%.

Центробанк пов'язує збільшення вартості квартир і приватних будинків із внутрішнім попитом. Кіпріоти активно стали купувати житло у власність, і це підштовхнуло ціни нагору. Іноземці поки що не сильно впливають на ринок нерухомості, демонструючи стабільний попит. Деякі експерти вважають, що скасування програми інвестиційного громадянства посилило їхню увагу до недорогого житла.

Telegram — чудове місце, щоб швидко і коротко розповідати вам про новини,
бізнес, нерухомість, ППП і відпочинок в Греції та на Кіпрі!

Підписуйтеся на наш telegram-канал "Все про Грецію і Кіпр"
і будьте в курсі всіх останніх подій:

https://t.me/grekodom_ru

Підписка на розсилку