Греція встановила новий внутрішній рекорд щодо обсягу іноземних інвестицій у нерухомість

2019 року Греція фіксувала рекорд показника інвестицій у нерухомість — за 12 місяців іноземці вклали у квадратні метри в країні 1,45 мільярда євро. 2022 року зафіксовано новий рекорд — 1,98 мільярда, що майже на 40% більше попереднього. Найбільш багатим на надходження від закордонних інвесторів виявився 4 квартал.

Роки пандемії та локдауну виявилися не найщедрішими на інвестиції до Греції. Поки світ стояв на паузі не багато хто зважувався витрачати гроші на купівлю житла за кордоном. Але у 2022 році ситуація докорінно змінилася. За 2022 рік у квадратні метри у Греції іноземні громадяни витратили майже 2 мільярди євро, що на 68% перевищило показник 2021 року.

Цікаво, що обсяг інвестицій упродовж року не був рівномірним. Мабуть, позначилося анонсування змін умов програми «Золота віза», оскільки саме після цієї події потік іноземних грошей до бюджету країни відчутно зріс. За 4 квартал 2022 року іноземні інвестиції в грецький ринок нерухомості становили 698,5 мільйонів євро — на 84% більше, ніж за той же період роком раніше і майже стільки ж, скільки за 3 перші квартали року.

У публічному доступі немає інформації про те, скільки людей вирішують купити квартиру в Греції для переїзду, а скільки для здачі в короткострокову оренду. Але саме «Золота віза» з усіма її учасниками пільгами, а також зростаючий попит на короткострокову оренду в країні з розвиненою туристичною галуззю стали визначальними факторами рекордного зростання попиту з боку іноземних громадян.

Також на зростанні попиту на нерухомість у Греції вплинув перезапуск економіки після пандемії та паралельне буквально вибухове зростання попиту на туристичні напрямки. Відносно низькі ціни на купівлю житла та стабільно зростаючі — на короткострокову оренду сприяли збільшенню кількості бажаючих вкластися в цей сектор не заради візи, але для збільшення капіталу.

Підписка на розсилку