Нові правила видачі ПМП Кіпру за прискореною процедурою

Оформити ПМП Кіпру - статус постійного резидента з правом подальшої натуралізації - можуть іноземні інвестори, які готові вкласти в економіку країни суму від 300 тисяч євро. Термін розгляду заяви – до 2 місяців. Право на оформлення безстрокового імміграційного дозволу виникає лише у разі закордонного походження грошей, що вкладаються. Купівля житла, комерційної нерухомості, акцій мають бути профінансовані з джерел за кордоном, покупки на взяті в кредит у кіпрському банку гроші не допоможуть у рамках цієї програми отримати ПМП на Кіпрі для всієї родини.

Що змінилося у правилах видачі ПМП на Кіпрі за інвестиції з травня 2023 року

2 травня 2023 року набула чинності низка поправок до закону про видачу ПМП на Кіпрі громадянам третіх осіб, які готові вкласти в економіку країни не менше 300 тисяч євро. Крім того, що інвестувати для ВНЖ потрібно одразу всю суму від 300 тисяч євро і, якщо вибір припав на купівлю житла, то тільки в первинку; інвесторам також варто враховувати збільшені вимоги до мінімумів річного доходу заявника з урахуванням членів його сім'ї, вписаних у ВНЖ.

З травня 2023 року отримати ПМЖ Кіпру при покупці нерухомості можна тільки за наявності джерел доходу для покриття наступних мінімумів:

  • Мінімальний річний дохід заявника – від 50 тисяч євро;
  • Мінімальний річний на утримання чоловіка/дружини – +15 тисяч євро;
  • Мінімальний річний дохід на неповнолітню дитину - +10 тисяч євро на рік.

Таким чином, щоб оформити ПМП Кіпрської Республіки на сім'ю з двох дорослих та двох неповнолітніх дітей, потрібно мати річний дохід не менше 85 тисяч євро. Раніше, до внесення поправок, на чоловіка та дітей потрібно підтвердити дохід не менше 5 тисяч євро на рік.

Чи можна при оформленні ВНЖ вписати до нього повнолітніх дітей

Програма отримання постійного резидентства за інвестиції дозволяє вписати до ПМП повнолітніх дітей віком до 25 років включно, якщо вони матеріально залежать від батьків і навчаються над кіпрському вузі. Відповідно заявнику, як і у випадку з неповнолітніми дітьми, потрібно буде документально підтвердити дохід не менше 10 тисяч євро на забезпечення кожної дорослої дитини. Якщо доросла дитина після досягнення віку 25 років продовжує навчання у ВНЗ і залишається матеріально залежною від батьків, її міграційний статус може бути збережений за умови дотримання згаданих вище умов.

На який термін дають статус ПМП на Кіпрі за інвестиції

Імміграційний статус, набутий за умови інвестування в економіку Кіпрської Республіки від 300 тисяч євро, вважається безстроковим. Але документ, який його підтверджує, треба переодержувати кожних 10 років. А також для збереження статусу потрібно щороку передавати до міграційного департаменту Кіпру:

  • Підтвердження володіння нерухомістю чи акціями, придбання яких було основою видачі ПМЖ;
  • Підтвердження оплаченої медичної страховки всім членів сім'ї, вписаних у ПМЖ;
  • Довідку про відсутність проблем із законом у країні постійного проживання та/або походження.

Щодо доходу, то довідку про достатній рівень заробітку — від 50 тисяч євро на рік — треба надавати лише один раз.

Підписка на розсилку