Іноземний попит стимулює ринок нерухомості Греції

Що сталося?

До поточного серпня відбулось значна кількість угод з нерухомістю в Греції, як вітчизняними, так і іноземними інвесторами. Статистичні дані підтверджують, що ринок нерухомості в країні процвітає, і суттєвий розвиток цієї галузі в значній мірі обумовлений активним інтересом з боку іноземних інвесторів.

Динаміка угод

Коштом початку серпня 2023 року в Греції було укладено понад 112 000 угод з нерухомістю. Цей показник вражаюче перевищує кількість угод за весь 2022 рік, яка склала 139 000. Порівняно з попередніми роками, такими як 2021 і 2020, де було здійснено близько 105 000 і 75 000 угод відповідно, ріст є явно очевидним.

Значущість приросту

Експерти у сфері нерухомості стверджують, що найбільший приріст угод був ініційований саме іноземними інвесторами. Їх активна участь сприяла збільшенню обсягів угод на ринку. Значущо, що статистика за 2022 рік, що є десятирічним максимумом, найімовірніше буде перевершена у поточному році. Це пояснюється тим, що щоденно фіксується приблизно 1 000 угод на передачу власності.

Доходи держави

У зв'язку зі зростанням кількості угод на ринку нерухомості, держава отримала значний дохід від податків, нарахованих приблизно на €301 мільйон. Цей показник суттєво перевищує доходи за весь 2022 рік. Збільшений попит на нерухомість також відобразився на підвищенні цін на такий вид майна.

Роль "Золотих віз"

Значний поштовх у розвитку ринку нерухомості здійснили "Золоті візи". Іноземні громадяни, які прагнуть отримати статус власника "Золотої візи", вклали понад €1 мільярд у придбання нерухомості у першій половині 2023 року. Цей показник майже у три рази перевищує аналогічний період минулого року (€361 млн).

Нові вимоги для "Золотих віз"

Підвищення мінімальної суми інвестицій для отримання "Золотої візи" разом зі змінами вносить свій внесок у розвиток ринку. Тепер для найбільш затребуваних напрямків, таких як Аттика, Салоніки, Міконос і Санторіні, мінімальна сума інвестицій збільшена удвічі до €500 000. Крім того, виключена можливість використовувати кілька менш дорогих об'єктів нерухомості для досягнення цієї суми.

Особливості ринку

Наразі спостерігається розрив між оціночною вартістю нерухомості, встановленою державою для цілей оподаткування, та ринковою вартістю, особливо в центральних районах Афін, а також на північних і південних передмістях.

Висновок

Активний інтерес іноземних інвесторів стимулює ріст ринку нерухомості Греції. Збільшення кількості угод, надходжень до державного бюджету та значний вплив "Золотих віз" в значній мірі формують сучасний стан цієї галузі. Водночас важливо враховувати особливості змін у вимогах для отримання статусу "Золотої візи", які також вносять свій внесок у розвиток ринку нерухомості в Греції.

Підписка на розсилку