Уряд Греції прагне регулювати сферу короткострокової оренди нерухомості

Уряд Греції прагне регулювати сферу короткострокової оренди нерухомості шляхом впровадження кількох ключових заходів, які суттєво вплинуть на цей сегмент ринку та його учасників.

  1. Впровадження ПДВ для великих орендодавців: Грецький уряд планує внести зміни, які чітко визначать різницю між дрібними власниками, які здають свою нерухомість на декілька днів на рік, та компаніями або великими орендодавцями, які надають в оренду безліч нерухомих об'єктів. Останні підпадатимуть під комерційне законодавство, включаючи обов'язкове оподаткування оренди ПДВ.

  2. Ліцензування багатоквартирних будинків: Розглядається питання необхідності видачі спеціальних ліцензій для багатоквартирних будинків, які повністю призначені для короткострокової оренди. Такі об'єкти вважатимуться туристичними і підпадатимуть відповідним регулюванням.

  3. Обмеження строків оренди та кількості об'єктів: Влада також розглядає можливість встановлення тимчасових обмежень на тривалість короткострокової оренди та кількість нерухомих об'єктів, доступних для оренди в певному районі.

  4. Звільнення від ПДВ для фізичних осіб: Звільнення від ПДВ на орендну плату залишиться лише для фізичних осіб, які зареєстрували певну кількість об'єктів під своїм номером платника ПДВ. Ця міра спрямована на підтримку приватних орендодавців.

Метою цих змін є встановлення порядку в швидкозростаючому секторі короткострокової оренди, який довгий час діяв поза офіційним регулюванням і часто стикався з проблемами оподаткування та оподаткування. Ці заходи також спрямовані на збереження унікального характеру міських кварталів та туристичних зон, а також на забезпечення доступності нерухомості для оренди громадянам, студентам та іншим соціальним групам.

На даний момент Міністерство фінансів розробляє відповідний законопроект спільно з Міністерством туризму та іншими державними органами. Остаточні рішення будуть прийняті після завершення цього процесу.

Підписка на розсилку