Зростання цін на нерухомість: 5 районів Афін, де нерухомість стає дорожчою

У 2023 році вартість нерухомості продовжує впевнено зростати в п'яти ключових районах Афін, за даними GEOAXIS Apartment Values Observatory. Ці райони включають в себе Ампелокіпі (центральний район), Маруся (північ), Палео Фаліро (південна частина), Перістері (захід) і Холаргос (схід).

Середньорічний приріст цін на нерухомість в період з третього кварталу 2022 року по третій квартал 2023 року склав вражаючі 14,92% для нових споруд і 13,81% для старих квартир. Цей значущий ріст обумовлений зниженням пропозиції на ринку, викликаним успішним туристичним сезоном та популярністю платформи Airbnb.

Аналіз, що охоплює останні 10 років, підкреслює значущий ріст цін на нерухомість. Порівняно з 2014 роком, ціни на новобудови зросли на 66%, а на старі квартири - на 61%.

За даними дослідження, нові квартири середньої площі 95 кв.м. і віком всього 2 роки, розташовані на першому поверсі, демонструють найвищий рівень цін в районі Холаргоса, із зростанням на 13,55%. Далі слідують Палео Фаліро (із зростанням на 15,25%), Маруся (із зростанням на 15,69%), Ампелокіпі (із зростанням на 11,80%) і Перістері (із зростанням на 18,33%).

Загалом, Перістері відзначається найвищим річним зростанням цін, в той час як Ампелокіпі демонструє найнижчий ріст серед усіх розглянутих районів.

Щодо старих квартир старше 35 років, які мають середню площу 100 кв.м. і вік 43 роки, також відзначається значущий ріст цін. Знову лідирує район Холаргоса із зростанням на 12,59%, за яким слідують Маруся (із зростанням на 14,20%), Палео Фаліро (із зростанням на 14%), Перістері (із зростанням на 17,27%) і Ампелокіпі (із зростанням на 10,97%).

Підсумовуючи, Перістері також виділяється серед інших районів своїм значущим річним зростанням цін, в той час як Ампелокіпі знову демонструє найнижчий ріст.

Сучасне покоління стикається із проблемою обмеженої можливості стати власниками нерухомості. Це покоління орендарів, яке, ймовірно, буде переважати в найближчі десятиліття, навіть в країнах із високим рівнем володіння житлом, таких як Греція і Іспанія. Довгостроковий розрив між зростанням базової зарплати та вартістю нерухомості ставить під сумнів покупку житла, і багато людей обирають оренду.

Важливо відзначити, що з 2012 по 2022 рік базова зарплата знизилася на 11,7%, у той час як вартість нерухомості в країні зросла на 17,0%, за даними Банку Греції та Євростату.

Підписка на розсилку