Великий розрив між очікуваннями та реальними ставками оренди в Афінах - до 35%.

Що відбувається в Афінах?

Обширне дослідження у цьому місті виявило значне розходження між тим, що очікують отримати власники нерухомості за оренду, та тим, на що насправді готові платити орендарі.

Дослідження, проведене порівняльним аналізом даних мережі онлайн-оголошень Spitogatos Insights і щорічного звіту мережі агентств нерухомості RE/MAX Hellas, показало, що розрив у цінах може досягати до 35%, особливо в районах, таких як Халандри, Марусі та Агія Параскева.

У цих місцях власники нерухомості сподіваються отримати орендні ставки, схожі на ті, що діють у престижному районі Кифісія. Однак дослідження показує, що орендарі мають можливість домовитися про більш низькі орендні тарифи через недостатні знання власників нерухомості щодо реальної орендної вартості своєї власності або через переоцінку попиту на оренду за визначеними цінами.

Ситуація з орендою також цікавить в пригородах Афін, включаючи Халандри, Марусі та Агія Параскева, де орендні ставки порівняні з більш дорогими районами, такими як Кифісія. Ця ж динаміка спостерігається в Егалео та Хайдарі, де оголошена орендна плата порівнюється з орендою в популярних районах Пірея.

Які причини цієї ситуації?

Підвищення цін на нерухомість в Афінах підштовхнуло власників до максимізації свого доходу, що, можливо, призвело до завищених очікувань. Дослідження підкреслює недостатність інформації у багатьох власників нерухомості щодо фактичної потенційної орендної вартості своєї власності і пояснює це декількома факторами, включаючи недостатнє дослідження ринку, обмежений доступ до даних про поточні орендні ціни та невірне уявлення про попит на оренду за визначеними цінами.

Які наслідки цієї ситуації?

Вони величезні. Власники нерухомості, які не мають достатньої інформації, можуть встановлювати завищені орендні тарифи, втрачаючи можливість отримати додатковий дохід. З іншого боку, орендарі можуть скористатися цією інформаційною невизначеністю, щоб домовитися про зниження орендних тарифів, економлячи гроші.

Дослідження підкреслює важливість якісної інформації та досліджень ринку для власників нерухомості в Афінах. Маючи більш точне уявлення про ринок оренди, вони зможуть встановити більш реалістичні орендні тарифи та ефективніше приваблювати орендарів.

Підписка на розсилку