Безпека на Кіпрі

На Кіпрі є низка істотних відмінностей від багатьох країн континентальної Європи. Серед позитивних факторів кіпрського життя  один з найнижчих рівнів злочинності в Європі. І до цього дня кіпріоти вміють жити без металевих дверей і ґратчастих вікон, без високих парканів та без постійних побоювань за себе і своє майно. Мабуть, це одна з вагомих причин мати будинок на Кіпрі: він може бути дійсно гарним, і не викличе заздрості, а тільки схвалення, він не повинен бути прихованим за непроглядним парканом, але традиційно оточений затишній квіткової огорожею по периметру. Будинок - безпечний, оточення будинку - радує погляд і створює позитивний настрій: по таких простих і важливих правилах живуть кіпріоти.

Тут є поліція, але практично немає необхідності в повсюдній охороні та «сек'юріті». Магазини, банки, громадські місця звикли до інших умов і спокою. Частково весь острів нагадує велике село в найкращому сенсі: нехай ви не знайомі з кожним жителем острова, але ви разом на цій частинці середземноморської суші немов на одному кораблі.

Ще в недавньому минулому на Кіпрі не існувало злочинності. З деяких пір ситуацію в гіршому сторону змінили приїжджі з бідніших країн, у яких інші уявлення про правила життя. Цей фактор змусив кіпріотів інакше ставитися до того, що їм дорого і цінно, навчив закривати власні машини, залишаючи водійське крісло, закривати будинки і хвіртки, але, тим не менш, в порівнянні з регіонами континентальної Європи, кіпрська реальність дійсно інша: відкритість, дружелюбність і небажання бачити в ближніх і гостях загрозу  риса Кіпрського характеру, яку не так просто «перевиховати», та й не потрібно.

Загальна безпека на Кіпрі  це те, що природно для місцевих, і те, що тут так відчувають і цінують іноземці. І це ще один аргумент на користь Кіпру: цей острів привабливий як для сімейного відпочинку, так і для комфортного повсякденного життя, без турбот і побоювань.

Підписка на розсилку