Етапи придбання нерухомості в Греції, Європі

Правові основи оформлення угод з нерухомістю в Греції

Оформлення та реєстрація прав власності на нерухоме майно в Греції є процесом абсолютно прозорим, контрольованим і публічним та підпорядковується як грецькому, так і законодавства Європейського Союзу, повноправним членом якого Греція є з січня 1981 року.

При оформленні нерухомості, розташованої на території грецької держави, особа, яка не є громадянином цієї країни, виконує наступне:

  • Складання генерального доручення грецьким нотаріусом і при обов'язковій присутності акредитованого перекладача. На підставі цієї нотаріальної довіреності уповноваженому адвокату даються всі ті доручення і повноваження, які необхідні для укладення Основного Договору купівлі-продажу нерухомості, для того, щоб довіритель-покупець не був обтяжений тривалими бюрократичними процедурами.
  • Уповноважений адвокат, діючи від імені та представляючи інтереси довірителя, відкриває для нього ІПН в компетентних відділеннях податкової інспекції Греції, а також разом з довірителем відкриває банківський рахунок у грецькому банку.
  • Уповноважений адвокат проводить детальну правову перевірку документів у державному Реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта нерухомості (на наявність будь-яких обтяжень, заставних утримань, проводить ідентифікацію Договорів і т.д.). Висновки перевірки, підписані і завірені цим же адвокатом, передаються потенційному покупцеві.
  • У відділення податкової інспекції уповноваженим адвокатом подається декларація про податок на передачу нерухомості (НПН). Ставка НПН в даний час встановлена в розмірі 3,09% (замість 10% як це було до 01.01.2014 року) на об'єкти від забудовника, що мають Дозвіл на будівництво, виданий до 01.01.2006, і 23% - якщо дозвіл на будівництво видано після зазначеної дати. Якщо об'єкти купуються у приватної особи, то податок незалежно від дати побудови будівлі складе 3,09%.
  • Обидві сторони підписують Основний Договір купівлі-продажу в присутності нотаріуса і перекладача, який потім реєструється адвокатом в Реєстрі нерухомості. Цей етап є завершальною, невід'ємною і обов'язковою частиною оформлення Договору купівлі-продажу нерухомості.
  • Покупцеві, після підписання Основного Договору, вручається повний пакет вищевказаних документів, завірених і переведених на російську мову, а також додаються Дозвіл на будівництво, Сертифікат енергоспоживання, План об'єкта нерухомості та Топографічний План.

 

Інформація надана юридичним відділом Grekodom Development.

Підписка на розсилку