Громадянство Республіки Кіпр

Як отримати паспорт Кіпру (громадянство ЄС)?

Громадянство Кіпру можливо отримати через інвестиції. В даний час для здобуття кіпрського громадянства індивідуальному інвестору необхідно здійснити фінансові вкладення, використовуючи один із схвалених урядом Кіпру варіантів капіталовкладень.

15.09.2016 р. урядом були анонсовані значні зміни в програмі «Громадянство через інвестиції». Тепер для отримання громадянства Кіпру індивідуальному інвестору досить зробити інвестиції в розмірі € 2 млн. Раніше учасники кіпрської програми повинні були інвестувати в економіку Кіпру € 5 млн, а при колективній заявці мінімальна сума вкладень становила € 2,5 млн для кожного учасника із загальною сумою від € 12,5 млн.

Сьогодні учасникам програми пропонується здійснити вкладення в фінансові активи компаній, нерухомість на Кіпрі або ж поєднувати декілька варіантів вкладень.

Можливо інвестувати і кошти у власну компанію на Кіпрі з обов'язковим працевлаштуванням 5 працівників-кіпріотів.

Термін розгляду документів передбачається зберегти на колишньому рівні  близько 6 місяців із моменту подачі документів. Це найбільш оперативні терміни в порівнянні з іншими аналогічними програмами в країнах Європи.

При цьому учасникам программи не обов'язково проживати на Кіпрі для отримання громадянства.

Відповідно до нових правил, разом із основним заявником громадянство можуть отримати його/її залежні батьки (до цього право надавалося тільки чоловікові/дружині заявника і дітям у віці до 18 років). Така можливість надається за умови придбання додаткової нерухомості для батьків на суму € 500 000 (або ж спільної нерухомості вартістю від € 1 млн).

Основною зміною в програмі, як констатує Кіпрське міністерство фінансів, стало те, що оновлена схема скасовує положення про колективні інвестиції в розмірі € 12 млн. Нова схема закриває колишні положення про надання громадянства власникам банківських депозитів на суму € 5 млн, особам, чиї вклади переглянуто в березні 2013 року, а також особам, які придбали облігації на суму € 2,5 млн.

Відмітимо, що в Індексі громадянств світу в 2015 р. громадянство Кіпру посіло 25-е місце, випередивши, таким чином, статус громадянства США, Японії та Канади.

 

Кіпр дозволяє мати подвійне громадянство.

Володіння подвійним громадянством, одне з яких - громадянство ЄС, очевидно вигідне з цілого ряду причин.

Плюси кіпрського громадянства:

  • громадяни Кіпру мають право жити і працювати в Європі;
  • паспорт громадянина Кіпру дозволяє подорожувати без візи більше ніж по 140 країнах світу;
  • власники кіпрського паспорту можуть швидко та економічно оформити візи в інші країни (наприклад, США);
  • подвійне громадянство – дієвий інструмент податкового планування;
  • подвійне громадянство – гарантія проти політичної нестабільності;
  • подвійне громадянство відкриває доступ до кращих закладів освіти і охорони здоров'я.