Громадянство Республіки Кіпр

Як отримати паспорт Кіпру (громадянство ЄС)?

Громадянство Кіпру можливо отримати через інвестиції. В даний час для здобуття кіпрського громадянства індивідуальному інвестору необхідно здійснити фінансові вкладення, використовуючи один із схвалених урядом Кіпру варіантів капіталовкладень.

15.05.2019 р. урядом були анонсовані значні зміни в програмі «Громадянство через інвестиції». 

 • Обов'язковий внесок у розмірі €75 тисяч у Фонд розвитку та інновацій. Цей внесок може бути відмінений за умови, що були зроблені інвестиції в розмірі €400 тисяч у первинні та вторинні сектори економіки Кіпру.
 • Обов'язковий внесок у розмірв €75 тисяч у фонд розвитку будівництва на Кіпрі. 
 • У випадку, якщо інвестиції в житлове майно містить в собі об'єкти з вторинного ринку, які вже були використані в Інвестиційній Програмі Кіпру, то в цьому випадку розмір мінімальних інвестицій складе €2,5 млн. 
 • З'явилася можливість інвестування в галузі морських вантажних перевезень.
 • Інвестування в державні облігації тепер не може бути включене в пакет інвестицій.
 • При покупці об'єктів на стадії будівництва необхідно надати дозвіл на будівництво і забудовник зобов'язаний заблокувати суму в розмірі 5% від загальної вартості об'єкта на спеціальному рахунку, або надати банківську гарантію на аналогічну суму. Якщо будівництво завершене, то необхідно надати свідоцтво про завершення.
 • У випадку, якщо є обтяження на ділянці, де проходить будівництво необхідно надати лист із банка про відмову від претензій на конкретний об'єкт. 
 • Необходно мати дійсну Шенгенську візу на дату подачі заявки. 
 • У випадку, якщо заявник коли-небудь подавав на громадянство іншої країни ЄС і його/її заявка була відхилена, то він/вона не може взяти участь в Інвестиційній Програмі Кіпру. 
 • Держава буде проводити додаткові перевірки на благонадійність заявника. 

Термін розгляду документів пропонується зберегти на попередньому рівні – близько 6-8 месяців з моменту подачі документів. Це найбільш оперативні терміни порівняно з іншими аналогічними програмами в країнах Європи.

Сьогодні учасникам програми пропонується здійснити вкладення в фінансові активи компаній, нерухомість на Кіпрі або ж поєднувати декілька варіантів вкладень.

Можливо інвестувати і кошти у власну компанію на Кіпрі з обов'язковим працевлаштуванням 5 працівників-кіпріотів.

Термін розгляду документів передбачається зберегти на колишньому рівні  близько 6 місяців із моменту подачі документів. Це найбільш оперативні терміни в порівнянні з іншими аналогічними програмами в країнах Європи.

При цьому учасникам программи не обов'язково проживати на Кіпрі для отримання громадянства.

Відповідно до нових правил, разом із основним заявником громадянство можуть отримати його/її залежні батьки (до цього право надавалося тільки чоловікові/дружині заявника і дітям у віці до 18 років). Така можливість надається за умови придбання додаткової нерухомості для батьків на суму € 500 000 (або ж спільної нерухомості вартістю від € 1 млн).

Основною зміною в програмі, як констатує Кіпрське міністерство фінансів, стало те, що оновлена схема скасовує положення про колективні інвестиції в розмірі € 12 млн. Нова схема закриває колишні положення про надання громадянства власникам банківських депозитів на суму € 5 млн, особам, чиї вклади переглянуто в березні 2013 року, а також особам, які придбали облігації на суму € 2,5 млн.

Відмітимо, що в Індексі громадянств світу в 2015 р. громадянство Кіпру посіло 25-е місце, випередивши, таким чином, статус громадянства США, Японії та Канади.

 

Кіпр дозволяє мати подвійне громадянство.

Володіння подвійним громадянством, одне з яких - громадянство ЄС, очевидно вигідне з цілого ряду причин.

Плюси кіпрського громадянства:

 • громадяни Кіпру мають право жити і працювати в Європі;
 • паспорт громадянина Кіпру дозволяє подорожувати без візи більше ніж по 140 країнах світу;
 • власники кіпрського паспорту можуть швидко та економічно оформити візи в інші країни (наприклад, США);
 • подвійне громадянство – дієвий інструмент податкового планування;
 • подвійне громадянство – гарантія проти політичної нестабільності;
 • подвійне громадянство відкриває доступ до кращих закладів освіти і охорони здоров'я.

Підписка на розсилку