Клімат і сезони на Кіпрі

Кіпр відомий своїми природно-кліматичними умовами, що дозволяє цілий рік вибирати цей середземноморський острів для поїздки на відпочинок або для комфортного проживання.

Сонце любить цей острів: тут близько 320 ясних днів у році.

Серед європейських напрямків Кіпр  єдина країна, де море тепле найбільш тривалий період часу: з кінця травня до листопада.

На острові субтропічний середземноморський із спекотним літом і м'якою, відносно дощовою зимою. Зимові температури в середньому тримаються на позначці 13-15 °C, улітку термометр показує 30-35 °C. У цілому кіпрський клімат заведено вважати одним із найбільш здорових і благодатних на планеті.

Протягом року тут випадає близько 375 мм опадів: у рівнинних районах 300-500 мм, у гірських районах західної частини острова близько 500-750 мм, а ближче до гірських вершин близько 1000 мм. Дощі йдуть зазвичай із кінця жовтня по квітень. Сніг на Кіпрі можна спостерігати тільки в горах Троодос.

З міст найменшу кількість опадів припадає на Нікосію, найбільший показник  у Кіренії. Вологість повітря в середньому 60-80% взимку і 40-60% - влітку. Вітри зазвичай слабкі, але значно посилюються в зимовий період. Такий клімат сприятливий для вирощування багатьох видів сільськогосподарських культур, до того ж, на острові багата, родюча земля.

Сезонність на Кіпрі: комфорт цілий рік

Березень – травень

Навесні острів потопає в морі квітів. До середини лютого гірські схили покриваються яскравим зеленим килимом, а квітучий мигдаль говорить про прихід весни. У першій половині березня ще досить прохолодно.

З другої половини березня по середину травня весна повністю вступає в свої права, захоплюючи грою фарб. Середня денна температура в квітні - травні піднімається до 25 ° C. Це ідеальний час для прогулянок і пішого туризму по горбах і гірських стежках острова. Ще не надто спекотно, а руїни античних міст усіяні червоними маками і анемонами.

У квітні погода нестійка, вода в морі прохолодна. Але травневі дні бувають по-справжньому курортними, теплими, з морем, доступним для купання.

Червень – серпень

Літо на острові починається в середині травня, приносячи з собою спеку, безхмарне небо і свіжий бриз із моря. Це час високих температур і майже безхмарного неба. У літні місяці в прибережних районах середня температура становить 32 °C, у центральній частині острова - 36 °C, але в окремі дні може перевищувати і 40 °C. Особливо гаряча пора на Кіпрі в липні і серпні. Найбільш «прохолодне» місце на Кіпрі влітку - західне узбережжя в районі Пафосу, де температура на 2-3 градуси нижче, ніж у Ларнаці і Лімасолі. Цей період року - час купатися, засмагати, приділяти час морським актівіті та розвагам, чи то круїзи на вітрильних яхтах або дайвінг у кришталево чистих водах Середземного моря.

Вересень – листопад

Осінь на Кіпрі  традиційні «оксамитові дні»: вони наповнені сонячним світлом і теплом, а вода особливо приємна для купань. Середня денна температура вересня в прибережних областях тримається на позначці в 30 °C, поступово знижуючись до листопада до 23 °C.

На Кіпрі навіть в середині листопада можна відчувати літнє тепло, а якщо осінь видалася справді теплою, купатися можна до кінця листопада. Якщо ж у листопаді прохолодно, то купальний сезон закривається трохи раніше  до середини місяця.

У жовтні та листопаді гірські схили Троодоса змінюють свій колір, а виноградники набувають бордовий і золотистий відтінок на тлі ясної прозорості блакитного неба. Екскурсії в села і дегустація вин на виноробнях стають ще більш привабливими і комфортними.

Грудень – лютий

Холодний сезон на Кіпрі зазвичай починається в другій половині грудня і триває до половини березня. В цей час денна температура в прибережних областях становить близько 17 °C, а нічна на позначці близько 9 °C. Для кіпріотів починається нетривалий опалювальний сезон. Характер кіпрської зими мінливий: сонячні дні нерідко переривають довгоочікувані дощі. Саме взимку на Кіпрі випадає велика частина річної норми опадів, основа майбутніх врожаїв.

У цей сезон інші середземноморські курорти зазвичай закриваються. Але на Кіпрі свої правила! Цей острів - міжнародний бізнес-центр, і, звичайно ж, скарбниця безліч історичних пам'ятників і музеїв.

З приходом січня починають з'являтися перші ознаки весни  зацвітають орхідеї. У лютому пагорби і рівнини Кіпру оживляє ніжний зелений килим свіжої рослинності.

Сніг у горах Троодоса тримається з січня по березень. Снігового покриву досить для катання на лижах: в околицях гори Олімпос діють зимові бази відпочинку.

Підписка на розсилку