Довідка про законність об'єкта нерухомості

N. 4014/2011

Довідка про законність об'єкту нерухомості, що передається у власність

1) Реформи спрямовані на боротьбу з таким явищем як довільне будівництво. Новим законом сучасний законодавець переслідує подвійне досягнення ефективного припинення довільного будівництва в майбутньому і відновлення екологічного балансу на об'єктах, побудованих з порушенням містобудівних норм. Звичайно ж новоприйняті закони не є першою законодавчою спробою боротьби з будівництвом довільних будівель і з довільною зміною виду дозволеного використання земельних ділянок.

2) Відповідно до закону 4014/2011 Міністерства навколишнього середовища, енергетики та кліматичних змін (Υ.ΠΕ.Κ.Α) від 21.09.2011, заборонені операції з нерухомістю, що має довільні метри забудови. До кожної угоди, що укладається по будь-якому об'єкту нерухомості, нотаріуси зобов'язані докласти заключення сертифікованого (дипломованого) інженера, в якому буде вказано, що:

1-й випадок: на переданому у власність об'єкт нерухомості або окремому об'єкті власності (горизонтальному або вертикальному) немає довільних будівель і немає довільної зміни виду дозволеного використання, і він є законним.

2-й випадок: відповідно до затвердженої проектної документації (дозвіл на будівництво, документи з легалізації і т.д.) на переданим у власність об'єкт нерухомості або окремого об'єкта власності (горизонтальному або вертикальному) є довільна споруда або довільна зміна виду дозволеного використання (крім тих , які підпадають під виключення пар. 2 статті 23 закону 4041/2011), проте вони легалізовані відповідно до чинних положень статті 23 законаΝ.4014 / 2011.

3. Для проведеного контролю та видачі довідки за його результатами не враховуються товщина штукатурного покриття і можливого облицювання, оздоблення. Також не приймаються до уваги такі відхилення:

 

  • до 2% (максимум 20 см) розмірів переданого у власність об'єкта нерухомості або ж окремого об'єкта приватної власності (горизонтальної або вертикальної)
  • до 2% від загальної площі переданого у власність об'єкта нерухомості або ж окремого об'єкта приватної власності (горизонтальної або вертикальної власності) (максимум 8 квадратних метрів).
  • Відхилення, а також, приховані довільні конструкції, що визначаються відповідно до категорії і метою експлуатації нерухомості, які вважаються «допустимими» згідно окремим спеціальним положенням.

Для видачі довідки про законність, власник повинен надати інженеру наступні документи:  

  • Дозвіл на будівництво
  • Топографічний план, прикладений до дозволу на будівництво
  • Затвердження проекту документацію на переданий у власність об'єкт нерухомості
  • Свідоцтва на право власності
  • Документацію по легалізації (для будівель легалізованих відповідно до закону ν.4014 / 11).
  • Заява власника про те, що немає довільних будівель і довільного виду використання.

По суті, за допомогою нових реформ дійсно встановлюється попереджувальний механізм контролю містобудівного статусу status об'єкта нерухомості до того, як на нього будуть передані права власності. Власник і, особливо, інженер своїми заявами та довідками виконують в якомусь сенсі роль «охоронців», що стежать за дотриманням заборони на передачу прав власності та за фінансовим знеціненням довільних будівель. Для забезпечення відповідальності, особливо інженерів, передбачені суворі заходи покарання за невірні заяви: тюремне ув'язнення терміном не менше ніж на шість місяців, грошовий штраф, дискваліфікація (стаття 23 пункти 5 і 6 закону 4014/2011).

В механізм попереджувального містобудівного контролю об'єктів нерухомості до переоформеленія права власності на нього включений безпосередньо і нотаріус. Нотаріус повинен подбати про програму вищевказаної заяви власника та довідки інженера до кожного договору щодо правопорядку переоформлення права власності або майнового права на об'єкт нерухомості (стаття 23 пункт 4 закону 4014/2011). Якщо відповідну заяву та довідку не буде докладено, то нотаріуси, які складають договір купівлі-продажу, несуть кримінальну відповідальність, як і сторони договору, присутні адвокати, рієлтори-посередники, реєстратори Реєстру нерухомості та начальники Кадастрових палат (стаття 23 пункт 5 закон 4014/2011 ).

 

Підписка на розсилку