Повний юридичний супровід

Правові основи оформлення угод з нерухомістю в Греції

Оформлення та реєстрація прав власності на нерухоме майно в Греції є процесом абсолютно прозорим, контрольованим і публічним та підпорядковується як грецькому правопорядку, так і існуючому законодавству Європейського Союзу, повноправним членом якого Греція є з січня 1981 року.

При оформленні нерухомості на території грецької держави на особу, яка не є громадянином цієї країни, здійснюються наступні кроки:

 1. Складання генерального доручення грецьким нотаріусом і при обов'язковій присутності акредитованого перекладача. На підставі цієї нотаріальної довіреності уповноваженому адвокату даються всі ті доручення і повноваження, які необхідні для укладення Основного Договору купівлі-продажу нерухомості, для того, щоб довіритель-покупець не був обтяжений тривалими бюрократичними процедурами.
 2. Уповноважений адвокат, діючи від імені та представляючи інтереси довірителя, створює для нього ІПН в компетентних відділеннях податкової інспекції Греції і відкриває банківський рахунок в Національному Банку.
 3. Уповноважений адвокат проводить детальну правову експертизу документів в компетентному державному Реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта нерухомості (на наявність будь-яких обтяжень, заставних утримань, проводить ідентифікацію Договорів і т.д.). Висновки перевірки, підписані і завірені цим же адвокатом, передаються можливому покупцеві.
 4. Складається і підписується учасниками угоди (продавцем і покупцем) та їх адвокатами Приватна Угода, в якій узгоджуються всі умови угоди, детально описується конкретна нерухомість, що продається і її вартість, регламентуються відносини учасників по даній угоді, порядок і терміни погашення вартості, а також права та обов'язки сторін.
 5. Подається уповноваженим адвокатом в компетентне відділення податкової інспекції декларацію про податок на передачу нерухомості (ППН). Ставка ППН в даний час встановлена в розмірі 10% на об'єкти, що мають Дозвіл на будівництво, видане до 01.01.2007, і 23% - після зазначеної дати.
 6. Обидві сторони підписують Основний Договір купівлі-продажу в присутності нотаріуса і перекладача, який потім реєструється адвокатом в Реєстрі нерухомості. Це етап є завершальною, невід'ємною і обов'язковою частиною оформлення Договору купівлі-продажу нерухомості.
 7. Покупцю, після підписання Основного Договору, вручається повний пакет вищевказаних документів, завірених і переведених на російську мову, а також додаються Дозвіл на будівництво, Сертифікат енергоспоживання, План об'єкта нерухомості та Топографічний План.

Позитивні сторони Грецького законодавства

 1. Разом з житлом переоформляється і земля (земельна ділянка або земельна ділянка с / г призначення).
 2. Не проводиться контроль на походження іноземного капіталу, тобто чи був нарахований і сплачений податок у країні походження капіталу чи ні.
 3. Отримання мультивізи на підставі вже підписаної Приватної Угоди сторін і, після підписання Основного Договору, можливість оформлення виду на проживання (ВНЖ), які дійсні для всіх країн, що входять в Шенгенську зону для покупця і членів його сім'ї.
 4. Низька шкала оподаткування на прийняття дарчої і батьківського спадку.
 5. Можливість придбання нерухомого майна іноземцями, які не є громадянами Євросоюзу.
 6. Житлові об'єкти, що знаходяться на території житлового комплексу, підпорядковуються Правилам поведінки, які офіційно реєструються в Реєстрі нерухомості.

Слід зазначити, що в Греції дотримується Житловий кодекс, який є одним з найдавніших у світі і гарантує страховку і дійсність кожного Договору на переоформлення прав власності, який, до того ж, є і державним документом. Положення Європейського законодавства, що діють автоматично на території Греції, надають ряд привілеїв власникам нерухомого майна, деякі з яких були згадані.

Дані надані спеціально для компанії GREKODOM

Христина Георгакі-Харавгі, Адвокат, МВА.

 

Підписка на розсилку