Витрати на утримання

Водопостачання

На Кіпрі холодна вода оплачується за фактичним споживанням і тільки за лічильником. Також в рахунок включається невелика фіксована частина.

Тарифи мають прогресивний характер, тобто чим менше води ви використовуєте, тим менше буде її вартість. Однак, починаючи з 120 кубометрів за 4 місяці (1 кубометр в день) починає діяти підвищений тариф.

Якщо використовувати воду економно, то щомісячне споживання буде нижче встановленого порога. Наприклад, якщо в апартаментах живе одна сім'я з чотирьох осіб, то середня витрата води складе 0,6 кубометра в день, а всього плата за воду буде близько 25-30 євро на місяць. Якщо ж аналогічна сім'я живе в приватному будинку з невеликою земельною ділянкою та басейном, то витрати води складе приблизно 0,8 кубометрів на день, а щомісячна плата відповідно виросте до 40-45 євро.

Якщо ж ви хочете придбати приватний будинок із великою земельною ділянкою, то вигідніше буде пробити свою свердловину і отримувати воду абсолютно безкоштовно.

На Кіпрі немає централізованого постачання гарячої води, тому підігрів води потрібно забезпечувати самостійно. Для цього потрібно встановити необхідне обладнання: баки для холодної і гарячої води, бойлер, насос і сонячну панель. Працює така система в такий спосіб: із бака з холодною водою насос качає воду, вона нагрівається сонячною панеллю, і надходить в резервуар для гарячої води. У холодну пору року нагрівання води відбувається бойлером.

Електроенергія

Для домашнього господарства можна вибрати один із 2-х тарифів:

  •   одноставковий, коли вартість електроенергії однакова в будь-який час доби;
  •   двоставковий, коли вночі електрика дешевше, а вдень дорожче.

Двоставковий тариф дуже вигідний для власників житла з електричними обігрівачами з функцією накопичення тепла. Такі обігрівачі включаються в нічний час, а значить електроенергія буде коштувати дешевше.

Електроенергія на Кіпрі відносно не дорога.

Середній щомісячний рахунок за електроенергію для сім'ї з 4-х осіб складає 50-60 євро. Якщо сім'я живе у великому приватному будинку з басейном, то середні витрати збільшуються до 140 євро/місяць.

Кондиціонування й обігрів

На Кіпрі дуже теплий клімат, і холодний сезон триває всього 3 місяці: з середини грудня до середини березня. У цей період потрібно забезпечувати обігрів житла. Це можна зробити як за допомогою електрики (електричні радіатори, підлога з підігрівом) або за допомогою газу/дизеля (для приватних будинків з бойлерами, які працюють на паливі).

Влітку на Кіпрі дуже спекотно, тому потрібно забезпечувати кондиціонування приміщення.

Сумарні витрати на кондиціонування і обігрів досить індивідуальні, але в середньому складають не більше 1500 євро/рік.

Телефон та інтернет

На острові є кілька популярних інтернет-провайдерів, найпопулярніші з яких: MNT, CYTA, Primetel. Подивитися актуальні тарифні плани можна на сайтах компаній.

У середньому загальна абонентська плата за стаціонарний телефон, цифрове телебачення та інтернет становить близько 40-50 євро/місяць.

Витрати на місця загального користування

Якщо ви власник апартаментів у таунхаусі або житловому комплексі, на території якого є загальний басейн або сад, то всі мешканці комплексу/таунхауса разом оплачують витрати на утримання прилеглої до комплексу території і басейну. У ці витрати зазвичай входить: послуги садівника, прибиральника, обслуговування басейну, вода для поливу, електроенергія для освітлення території, обслуговування ліфтів. Зазвичай ці витрати не перевищують 80 євро на місяць, а якщо на території комплексу немає ні саду ні басейну, то вартість не перевищить 20-25 євро.

Якщо ж ви власник приватного будинку, то подібні витрати у вас відсутні. Однак потрібні витрати на утримання вашого власного саду/басейну. Якщо за садом ви можете доглядати самі, то чистка басейну обійдеться вам близько 100 євро на місяць у літній сезон.

Інші витрати

З кожного домогосподарства муніципалітетом стягується близько 100 євро/рік за вивезення сміття і 80 євро/рік за каналізацію.

Деякі муніципалітети стягують податок на різні інфраструктурні проекти.

Страхування

Страхування нерухомості покриває всі форс-мажорні ситуації, що виникають,починаючи від землетрусу або пожежі, закінчуючи крадіжкою. Страхування обійдеться вам в районі 0,16% на рік від загальної страхової суми.

Підписка на розсилку