Життя на Кіпрі

Кіпр, з одного боку, країна європейська, демократична і правова. Чиновники чесні, суди є незалежними, а правова система продовжує англійські традиції ще з часів, коли Кіпр був Британською колонією (до 1960-го року).

З іншого боку, кіпрському життю властиві відкритість, легкість, протилежні важкому духу педантизму і строгим правилам. Позначається, звичайно, невеликий розмір країни, де на вулицях міст не буває пробок, а люди знають один одного в обличчя. І, звичайно, важливим є той фактор, що Кіпр - країна південна, сонячна і спекотна, де сама природа і клімат дарують людям багато позитиву. Вибираючи Кіпр країною для майбутнього будинку, для придбання нерухомості, багато покупців відзначають саме цей фактор: у країні є і бажана душевність, домашній затишок, і в той же час, порядок і організованість з різних сторін життя і в ділових сферах.

Які вони, кіпріоти?

Зрозуміло, розміри країни і щедрий клімат далеко не головне. Кіпр ніколи б не став місцем, яке притягує людей із усього світу, якщо не його мудрі, життєрадісні і гостинні жителі. На Кіпрі немає будинків престарілих, дитячих будинків, немає бідних і знедолених. Тут справа не тільки в високому рівні життя, але і в менталітеті і глибоких традиціях, що сягають корінням в багатовікову історію острова.

Кіпріоти  справжні жителі Середземномор'я, вони ввібрали традиції всіх народів, які торгували, відстоювали землю, жили тут протягом тривалої історії, яка нараховує 10 000 років.

Кіпріоти чудово ставляться до іноземців (прочитайте про це нижче), але при цьому дбайливо зберігають свої національні традиції. Варто відзначити, що кіпріоти досить релігійні. Кіпр  це православна країна. Найбагатша християнська культура знайшла відображення в свідомості і звичках сучасних кіпріотів. Вечорами чується дзвін, на свята біля храмів ніде припаркувати автомобіль. Кіпр посідає перше місце в світі за кількістю храмів на тисячу жителів.

Кіпріоти знають ціну і праці, і відпочинку. Улюбленій справі вони віддаються повністю, і в цьому вони схожі на західних європейців. Відпочивають же жителі Кіпру по-грецьки широко: всією сім'єю, шумно, весело, разом із тим абсолютно мирно і благопристойно! У п'ятницю і на вихідні дні по всьому острову можна бачити картину, коли добре одягнені, у вечірніх нарядах, жителі поспішають в улюблені ресторани і таверни. У кіпріотів прийнято в вільні від роботи дні збиратися з друзями і родичами, спілкуватися, ділитися своїми новинами і успіхами.

Як ставляться до іноземців?

Кіпр посідає п'яте місце серед країн, найбільш привабливих для переїзду на постійне місце проживання. Іноземців на острові багато: вони складають більше 20% населення країни (2-е місце в Євросоюзі).

Досить сказати, що іноземці, які живуть на Кіпрі, з повним правом називають острів своїм справжнім домом. Частково й тому, що до приїжджих тут тепле і шанобливе ставлення. На відміну від жителів багатьох інших країн кіпріоти історично добре сприймають іноземців, що постійно живуть на їх острові. Плануючи обзавестися власним будинком на острові, вже не етапі вибору і покупки ви будете здивовані, наскільки кіпріоти щиро цікавляться гостями острова, завжди готові допомогти, розповісти, показати. Тим, хто живе на Кіпрі іноземцям не потрібно змінювати свої звички, досить залишатися настільки ж доброзичливими і товариськими, як і місцеві жителі!

Ще одна зручна сторона життя на острові: тут немає необхідності вивчати місцеву мову, адже практично всі кіпріоти володіють англійською, до того ж, на високому рівні. Ви здивуєтеся, що клавіатури комп'ютерів у багатьох кіпріотів виключно латинські, без грецьких букв. Кіпріотам простіше листуватися по-англійськи, як з іноземцями, так і один з одним: у такий єдиній системі всі розуміють один одного. Відзначимо, що на острові є велика російськомовна громада.

Підписка на розсилку