"Приховане" місто-фортеця на Пелопоннесі

Huffington Post висловлює своє захоплення «прихованому» місту Монемвасії. Монемвасія - це візантійське місто-фортеця на острові, з'єднане вузьким перешийком з Пелопоннесом. Назва Монемвасія походить від грец. "Монос" і "Емвасія", що буквально означає "єдиний вхід".

Старе місто або «Палья Монемвасія» - це середньовічний замок, розташований на 300-метровій скелі на східному узбережжі Пелопоннесу. Венеціанці називали його «Гібралтар Сходу», так як у далекому минулому контролював морські шляхи між середземноморськими країнами Західної Європи та Левантом. Тут жили багато знатних візантійських дворян і йшла велика торгівля вином. Тут же і придумали знамениту мальвазію, виробництво якої намагаються зараз відродити.

Монемвасія - «Гібралтар Сходу» або «кам'яний корабель» відомого грецького поета Янніса Ріцоса, що народився тут, немов запрошує вас піднятися на його борт і відправитися в подорож у часі. На самому верху скелі таяться руїни різних візантійських будівель, з яких добре збереглася тільки церква Св. Софії. Це місце має середньовічну чарівність, що приваблює туристів з усього світу. Руїни включають в себе оборонні споруди і безліч візантійських церков.

Монемвасія - візантійська казка на схилах Чесного Гібралтару. Саме так можна охарактеризувати це чудове і унікальне місце, яке живе поза часом і радіє цьому, а нижче шумить, обіймаючи замок, море. Таке ж вічне...

Підписка на розсилку