Грецький коньяк "Метакса"

У Греції, як і скрізь, є свої традиційні сувеніри та подарунки, але найвідоміший -це коньяк «Метакса».

Якщо перегорнути сторінки історії, то можна побачити, що ще представники російського престолу гідно оцінили знаменитий грецький коньяк «Метакса»: грецька компанія до Жовтневої революції 1917 року була офіційним постачальником російського імператорського двору. На згадку про це в штаб-квартирі фірми, що знаходиться в Афінах, досі дбайливо зберігають золоту медаль царя Росії.

Історія компанії «Метакса» почалася більше 120 років тому, коли молодому Спіросу Метаксасу прийшла в голову думка створити новий алкогольний напій, вироблений з грецького винограду, з основою на традиції виноробства Стародавньої Греції.

У зв'язку з цим, він залишив сімейне підприємство в Халкіді і облаштувався в Піреї, де в 1888 році був побудований перший завод для виробництва нового напою.

Емблемою «Метакси» стала давньогрецька монета, знайдена при земляних роботах під час будівництва пірейського заводу, присвячена перемозі греків над персами в морському бої при Саламіні.

Вже з 1892 року напій став експортуватися в Османську імперію і до Єгипту. У цьому ж році з'явилася і перша реклама заводу братів Метаксас в Пірейський газеті «Сфера».

«Метакса» відразу ж припав до смаку грецькій еліті. Власне, він і був задуманий як елітарний, дорогий напій. Не випадково новий напій сподобався королю Греції - Георгію I і фірма стала постачальником грецького королівського двору, а пізніше - імператорських дворів Сербії, Німеччини, Болгарії та інших країн Центральної Європи, а також далекої Ефіопії. Тоді ж «Метакса» стала поставлятися і в Росію - до двору Олександра III. Пізніше були побудовані заводи в Константинополі, Каїрі та в Одесі, де перше підприємство Спіроса Метаксаса з'явилося в 1890 році. Особливо великим попит на «Метаксу» був у Сполучених Штатах, куди її вперше завезли в 1900 році, де напій з Греції отримав популярність як «літаючий бренді».

У 1909 році, після смерті Спіроса Метаксаса, всі права володіння перейшли до його синів, які зміцнили зростання і популярність компанії.

Після Другої світової війни, у зв'язку з вимогами виробників міцних напоїв з французької області Коньяк, іншим виробникам заборонялося використовувати це слово в назві напоїв. Однак, «Метаксу» не стали називати і «бренді», оскільки тоді треба було б вносити зміни в процедуру виробництва. І, дійсно, «Метакса» - це не коньяк, але й не бренді. А все тому, що «Метакса» - це не що інше, як... «Метакса»!

Головний секрет успіху - вдалий рецепт, що зберігається донині в глибокій таємниці, незважаючи на всю простоту технологічного процесу: виноград трьох грецьких сортів (савватіано, мавро / чорний / з Коринфа і Султаніна з Криту), в поєднанні зі зрілим вином з мускату з островів Самос і Лемнос, старіє у французьких дубових бочках «Лімузен» протягом трьох років, причому кожна «зірка» на етикетці, завдяки найсуворішому контролю, і справді в точності відповідає одному року витримки. У свою чергу, французький дуб надає винному спирті красивий золотистий колір і типовий оксамитовий присмак. Але найголовніше - це натуральні ароматизатори з трав'яної суміші, які включають в себе пелюстки троянд і дистильовану воду, додають «метаксі» її неповторний, ніжний і одночасно терпкий смак. «Метакса» входить до престижного списку 100 найпопулярніших спиртних напоїв світу, ставши своєрідним символом Греції, який вважається спадщиною Діоніса в скляній амфорі!

Напій «Метакса» називають «грецьким шовком», завдяки бархатистому присмаку і грі слів: «метакса» в перекладі з грецької мови означає «шовк».

Підписка на розсилку