Кілька важливих приводів, щоб відвідати Олімпійську Рів'єру

Трохи про регіон Пієрія або по іншому Олімпійська Рів'єра...

Мальовничий регіон Олімпійська Рів'єра знаходиться південніше міста Салоніки. Від аеропорту Македонія м.Салонікі близько 50 км. Зручне розташування регіону і його прекрасна інфраструктура дозволяють легко дістатися до численних історичних місць, що знаходяться в цій області.

Символом Олімпійської Рів'єри є Легендарний Олімп обитель Давньогрецьких 12 Богів. Сьогодні він став Національним заповідником з найширшою різноманітністю середземноморської флори і фауни. Олімп не є лише однією вершиною - це гірський ланцюг, що тягнеться уздовж кордону номів Македонії та Фессалії.

Щороку велика кількість туристів відвідує це місце. Крім того, давньогрецька цивілізація залишила на курорті прекрасні зразки своєї культури. Найбільш значимі з них - це відоме з давніх часів поселення Діон, розташоване на легендарному Олімпі.

Діон- древнє македонське місто, де знаходився жертовний вівтар Зевса (головний Олімпійський Бог- Бог неба, грому і володар всього світу). Археологічний центр Діона приємно здивує святилище Деметри (Богиня родючості і землеробства) і Ісіди (Богиня жіночності та материнства стала зразком для розуміння єгипетського ідеалу жіночності), античний Одеон, римські Лазні, житлова частина стародавнього міста і палац Діоніса (Бог рослинності, виноробства і натхнення).

Далі, близько 40 км від столиці Пієрії м. Катеріні, йде древнє місто Вергіна- перша столиця Древньої Македонії 5-6 ст до н.е. Тут, в 1977 році знайшли царську гробницю Філіпа ІІ - батька Олександра Македонського.

У Пієрії є казкове місце з невимовною красою гір, чистим повітрям, кришталево чистою водою гірських потічків Олімпу, водоспадами, гірською ущелиною зі сталагмітами, протянувшимся на 15 км вздовж річки Термопотамос з гарячою водою, називається Лутракі, розташоване в Едессі, близько 110 км від м. Катеріні.

Біля лікувальної води Термопотамос знаходиться лікарня з 4-ма басейнами та індивідуальними ваннами під відкритим небом. Ванни рекомендуються для лікування суглобів і кісток, дихальної системи, гінекологічних і шкірних захворювань, нервової системи, порушення циркуляції крові. Лікувальна питна вода рекомендується при захворюваннях печінки, жовчного міхура, нирок, травної системи і при поганій циркуляції крові. А також, безліч Святих та історичних місць міста Верії та її околиць. Наприклад: Кафедральний собор всіх Святих Безсрібників, храм Св. Антонія Верійського, місце проповіді Апостола Павла, Візантійський храм.

Необхідно згадати про всесвітньо відомі Християнські монастирі Метеора (приблизно дві години їзди від м. Катеріні), заснованих на гігансткіх обривистих скелях і велично спрямованих в небо. Тут потрібно побувати, щоб перевірити в існування цього місця і про гірську принцесу, місто Касторья, яка є шубною столицею, що сором"язливо причаїлася на березі мальовничого озера Орестіада з вузькими вуличками, будинками місцевої знаті 17-19 ст. і візантійськими церквами.

Столиця Пієріі- м.Катеріні, побудований в долині між грядами гір Олімпу та Пієрії, отримав свою назву від імені покровительки міста Святої Катерини Сінай. Катеріні має розвинену міську інфраструктуру, архітектура міста складається з мало поверхових будівель, є красивий бульвар з модними магазинами, кафе, барами, ресторанами і т.д. Містечко має все необхідне для комфортного та активного життя, чисельність населення 56.000 чоловік. На відстані 20 км на південь знаходиться Венеціанський замок Платамон і на такій же відстані знаходиться місто Літохоро і початок Олімпу. Місцеве населення тримає статус середнього рівня і вище, люди ввічливі, добродушні і відкриті до іноземців.

 

Підписка на розсилку