Найбільший в Греції сонячний годинник встановлено у дворі школи в містечку Неа Іоніа

Найбільший сонячний годинник у Греції був встановлений в містечку Неа Іоніа в області міста Волос. Неа Іоніа - друге за величиною місто Магнісії, що входить в муніципалітет Волос. Природним кордоном, що розділяє міста Волос і Неа Іоніа, служить річка Крафсідонас. Серед місцевих пам'яток уваги заслуговує церква Еваггелістрім, Музей народного опору і музей довоєнного виробництва шовку. Тепер ще однією яскравою пам'яткою став і сонячний годинник.

Його розмір - 6x8 метрів і він є найбільшими в Греції - і одними з небагатьох у світі. Мова йде про сонячний годинник, що показує час з точністю до хвилин і встановлений в минулий понеділок у дворі звичайної школи - 2-го ліцею міста. Стрілкою на годиннику є залізний джгут, натягнутий від асфальту до даху школи. Щоб дізнатися час Греції, потрібно додати 23 хвилини до часу, який показують годинник.

Над амбітним проектом протягом двох років працювали 23 учнів класу В1 шкільного сезону 2013-2014 під керівництвом ідейного натхненника проекту, викладача математики Дімітріса Блатсіса.

Для створення сонячних годин школярі застосували принципи астрономії та математики зі шкільної програми.

Підписка на розсилку