Важливі знахідки епохи нижнього палеоліту в Мегалуполі

Майже цілий скелет стародавнього слона, а також багаті сліди фауни (останки гризунів, птахів, амфібій і рептилій) і флори (шматки деревини, горіхи і т.д.) епохи нижнього палеоліту були знайдені в районі Мегалуполі, Аркадія (Пелопоннес).

Під час археологічних розкопок, що проводяться на місці Маратуса 1, поруч з кістками слонів і інших ссавців були знайдені кам'яні артефакти, що датуються, за попередніми даними, від 300 000 до 600 000 років тому.

Як показують перші результати розкопок, люди палеоліту виробляли на місці кам'яні інструменти, придатні для зняття шкури і оброблення слона. Сліди використання кам'яних знарядь були знайдені в кістках слона, що свідчить про те, що Маратуса 1 була місцем бійні тварин.

Розкопки на місці Маратуса 1 є виключно важливими з історичної точки зору, дозволяючи зрозуміти багато чого з далекої передісторії Європи.

Розкопки здійснюються Інспекцією палеоантропології - спелеології під керівництвом археолога д-ра Олени Панагопулу, за участю професора палеоантропології Катерини Харваті (університет Тюбінгена) і групи вчених.

Підписка на розсилку